Кулинарни изкушения, да се поглезим

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот niya_mazova » 24 Юни 2015, 11:12

Neven498 написа:и за мен спагетите са малко кофти за първа вечеря вкъщи. картофките и бирата можеш да ги оставиш за по-нататък.а щом е такъв ценител на храната, що не вземеш да направиш две три плата със специалитети. например можеш да изстудиш едно розе и да направиш нещо със сини сиренца,ементалчета, филенца,скаридки.някакви ей такива. можеш да направиш и една хубава салата от царевица, рукола , айсберг и да натрошиш вътре синьо сирене. плюс това и естетически тази салата грабва окото. можеш също така да му направиш и броколи със синьо сирене. аз понеже много обичам всякакви сирена и затова се въртя все около такива рецепти. да ти кажа честно броколите със синьото сирене са си врътня,ама пък става вкусно.слага се още и сметана,рецептата можеш да си я вземеш от интернет. ;) плюс това сега за лятото се харват по-леки неща, според мен трябва да го впечатлиш с нещо от гурме стила. :lol:

Определено морските дарове за една подобна първа по-интимна среща у дома са добра идея, но според мен е редно да не присъстват много и миризливи храни като предложженото синьо сирене, вярно и на мен ми е адски любимо, но си остава миризливо :mrgreen:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Kremiliya » 24 Юни 2015, 13:08

Не знам какво не им харесвате на спагетите, убихте кухнята на италианците.
Тези сирена пък са твърде малко а и не мисля, че има мъж, който ще се вдъхнови от морски деликатеси и броколи, трябва да има месо! :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Slavena » 24 Юни 2015, 14:01

направете си класическа българска вечеря, направи руска салата и опечи скара, няма как да не му хареса!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Neven498 » 24 Юни 2015, 15:08

ами ако ще слагаме месо,можеш да му направиш нещо пилешко. имам една рецепта с пилешки гърди,майонеза и топено сирене.а може и броколите да се комбинират с пилешко месо. аз мисля,че по-нестандартното ще му направи повече впечатление, отколкото класическите ни гозби. един съвет бих ти дала, ако все пак се окажете фенове на сирената и те не ви миришат на крака,давай,действай! можеш да направиш хапки. виж снимката внимателно.последният път аз ги бях направила от чери домати,сиренце и мента върху половина голям портокал. много е ефектно.

https://www.google.bg/search?q=%D1%85%D ... B640%3B581
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 24 Юни 2015, 15:12

Мерси за съветите, клоня по към сирената , розето , представям си ги като предястие.
Почитател съм и на българската кухня, но като ме запозна с родителите си майка му беше направила руска салата, а баща му барбекю, едва ли ще го впечатля с такива неща, при тях май си е ежедневие.
Различни сирена с хубаво вино, и романтика има. :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот fawla » 24 Юни 2015, 15:25

Да, това е добра възможност, използвай и такова плато каквото ти е показала Anka. Между другото, продават такива готови в Била за по 20-тина лева, което е супер, и са красиво аранжирани! :mrgreen:
Вечерята обаче трябва да бъде близка на вкус, ако смяташ да има всичко, а не само мезета. Не знам как може да се комбинират с нещо подходящо. ;)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 16:05

Мъжът ми доста си пада по такива неща, но пък не е почитател на сирената изобщо. Няма как да го изненадам с подобни сирена, вино и грозде, колкото и красиво да звучи и по-скоро женски.
Съблазних го преди години с пица, така че наистина въпрос на вкус и на усещане. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Pacienti » 24 Юни 2015, 17:27

Аз бих подходила по-различно, защо не отидете заедно на пазар, самият избор на храната когато го споделиш придава определена романтика. Тъкмо няма да се чудиш какво харесва, после ще сготвите заедно, по време на готвенето ще си сипете по чаша вино, слушайки приятна музика да подредите заедно масата... При мен тези неща създават интимност в началото на една връзка :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Юни 2015, 20:04

Pacienti написа:Аз бих подходила по-различно, защо не отидете заедно на пазар, самият избор на храната когато го споделиш придава определена романтика. Тъкмо няма да се чудиш какво харесва, после ще сготвите заедно, по време на готвенето ще си сипете по чаша вино, слушайки приятна музика да подредите заедно масата... При мен тези неща създават интимност в началото на една връзка :)

Много хитра идея! Задължително ще го пробвам, когато си намеря ново гадже :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Това определено е много хитра идея!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот lini_leni » 24 Юни 2015, 22:34

А това пък, ако се замислиш, води до това, че ти не си от жените, които са прислужници, а обичат да споделят всичко с половинката си ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron