Кулинарни изкушения, да се поглезим

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот silver933 » 25 Юни 2015, 10:44

lini_leni написа:А това пък, ако се замислиш, води до това, че ти не си от жените, които са прислужници, а обичат да споделят всичко с половинката си ;)

Брей, много хитра логика, значи като ходя с жена ми на пазар, тя е шефа у нас? :lol: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Neven498 » 25 Юни 2015, 11:08

хм, ама и това е хитра идея.да отидеш на пазар с него. звучи ми някак непринудено. да, ако не е някой особняк,можеш и това да направиш.отивате двамата на пазар и слагате в кошницата това което ще ви се хапва на момента. между другото, ако наистина си склонна към идеята за сирената и розето бъди внимателна в избора си . и в тая работа има тънкост.не се хвърляй на сиренцата по малките магазинчета. в големите вериги магазини изборът е не само по-голям, но и говорим за качество. аз живея близо до много голям супермаркет.а и сега се сещам ,че можете да си направите разходка до там. ще бъде наистина непринудено,още повече че в момента там има дегустации на баварски продукти, включително сиренца,бирички,наденички и темподобни. пробвай,може и да ти се получи. ;)

https://www.facebook.com/BavarskaKuhnia?fref=ts
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 25 Юни 2015, 14:20

Neven498 написа:хм, ама и това е хитра идея.да отидеш на пазар с него. звучи ми някак непринудено. да, ако не е някой особняк,можеш и това да направиш.отивате двамата на пазар и слагате в кошницата това което ще ви се хапва на момента. между другото, ако наистина си склонна към идеята за сирената и розето бъди внимателна в избора си . и в тая работа има тънкост.не се хвърляй на сиренцата по малките магазинчета. в големите вериги магазини изборът е не само по-голям, но и говорим за качество. аз живея близо до много голям супермаркет.а и сега се сещам ,че можете да си направите разходка до там. ще бъде наистина непринудено,още повече че в момента там има дегустации на баварски продукти, включително сиренца,бирички,наденички и темподобни. пробвай,може и да ти се получи. ;)

https://www.facebook.com/BavarskaKuhnia?fref=ts


Не е особняк, идеята заедно на пазар направо е в десятката и на него ще му допадне. :)
Neven498, мерси за предложението, звучи примамливо имат доста сирена, а и може да опитваме докато пазаруваме. Отдавна не съм ходила в Метро, но може да се получи идеално, минаваме оттам и после на вилата... ;)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Mon_ton » 25 Юни 2015, 15:01

И на мен ми харесва много идеята с пазаруването заедно, точно така ще бъдеш сигурна той какво иска и няма място за грешки, не знам дегустирането в магазините, на мен лично ми е неприятно да ям в магазин от клечка. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Mr.Eko » 25 Юни 2015, 15:29

Определено и на мен повече това би ми допаднало, пред идеята да отида и всичко да е приготвено, а има доста примери за такива педантични жени :idea: Още повече, че сте и на усамотено място, до колкото разбрах - вила, прекрасно, затова се запасете с повечко розе! ;) И после да ни разкажеш, не съм клюкар, но и аз замислям нещо такова :D
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2015, 18:00

Mon_ton написа:И на мен ми харесва много идеята с пазаруването заедно, точно така ще бъдеш сигурна той какво иска и няма място за грешки, не знам дегустирането в магазините, на мен лично ми е неприятно да ям в магазин от клечка. :lol:


На мен пък ми звучи секси... ;)
Да се хранят един друг, да опитват различни бкусове, да споделят на кой какво му е харесало, има докосване, физически контакт, някоя и друга целувка да разменят...
Романтика отвсякъде!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Юни 2015, 20:13

Аз също не обичам да ям в магазините, изпитвам истински ужас и ме е гнус отгоре на всичкото, та явно не съм сама. А пред хората да показвам такъв тип романтика и натискане ме погнусява още повече... Разбирам някоя целувка набързо, но да се храним там, при положение, че на такива дегустации има и човек, който предлага е направо противно! Но да не развалям романтиката, поне с общото пазаруване няма опасност да се купи нещо ненужно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Pacienti » 26 Юни 2015, 11:23

Силни думи, мен любовта не може да ме погнуси, винаги ме радва като видя хора, които видимо се харесват.
Харесва ми да пазарувам където мога да опитам храната, дегустацията не е хранене, често срещана практика е в магазини, които предлагат качествена храна. Така се спестяват и пари, как да си избера примерно от двайсет вида маслини, сирена, шунка, салами... При маслините дори любимите ми, не винаги са с еднакъв вкус, а за сирената и вината да не говорим, аз обичам ароматни с лек и мек вкус.
Изборът е пъпрос на вкус, а той се определя само с ОПИТВАНЕ... :)
rabotnata pchela, ти примерно обичаш бира, не ти ли е любопитно да опиташ различни, или си караш на една и съща? :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Юни 2015, 11:32

rabotnata pchela написа:Аз също не обичам да ям в магазините, изпитвам истински ужас и ме е гнус отгоре на всичкото, та явно не съм сама. А пред хората да показвам такъв тип романтика и натискане ме погнусява още повече... Разбирам някоя целувка набързо, но да се храним там, при положение, че на такива дегустации има и човек, който предлага е направо противно! Но да не развалям романтиката, поне с общото пазаруване няма опасност да се купи нещо ненужно!

На мен също не ми е приятно, но понякога опитвам, по-скоро ми е неудобно, а идеята някой друг да ми дава да опитвам пред целия магазин ... :shock: май съм много остаряла вече, но не виждам с мъжа ми да ги правим подобни неща.. :lol:
А що се отнася до романтичната вечеря, има някои неща, които винаги са сигурни, че ще бъдат харесани, това е вкусна пилешка пържола, неутрален сос, вкусна сезонна салата.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Neven498 » 26 Юни 2015, 12:01

хайде тръгвайте към вилата и после ще разказваш как е минало. времето е само за виличка:lol:
нещо леко застудя,така че виното ще ви върви.радвам се ако съветът ми ти е допаднал. иначе никой не е казал,че дегустацията е наяждане. просто ми хрумна като идея,че това е начин да се опознаете и сближите още повече,пробвайки нещо съвместно.
хайде, успех! :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта