Кулинарни изкушения, да се поглезим

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот svetlozara » 11 Ное 2015, 17:17

Pipilota написа:Има ли някой мъж, който да не си пада по месото? Повечето смятат, че ако нямат достатъчно мръвка не могат да се наядат

Е мъжете имат по-тежка рабтоа от жените в повечето случаи и нормално да си остават гладни накрая, ако ядат само треволяци.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот nadqta » 11 Ное 2015, 17:54

svetlozara написа:
Pipilota написа:Има ли някой мъж, който да не си пада по месото? Повечето смятат, че ако нямат достатъчно мръвка не могат да се наядат

Е мъжете имат по-тежка рабтоа от жените в повечето случаи и нормално да си остават гладни накрая, ако ядат само треволяци.

Напротив, познавам мъже, които не са така закачени към месото, както повечето, но единия никога не е обичал месо, още от дете, а другият може и без месо да се размине, но трябват много и различни сирена :shrug:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот klarissa » 10 Май 2017, 14:18

Все още ли изкушавате половинките си? ние с моя мъж имаме някои традиционни домашни вкусотии,които приготвяме по различни празници и поводи или когато искаме да останем насаме. Най-често прибягваме до морските дарове, а пайелята е най-любимо и на двама ни. :mrgreen:
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Юни 2017, 14:27

Имам много специална среща утре вечер, какво ще ме посъветвате? от скоро съм с един мъж и нещата се развиват страхотно, а утре ще приготвя нещо за него. Взех си отпуск, за да съм на разположение, но в главата мие каша :(
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Yunona » 22 Юни 2017, 15:19

Monika_Spasova написа:Имам много специална среща утре вечер, какво ще ме посъветвате? от скоро съм с един мъж и нещата се развиват страхотно, а утре ще приготвя нещо за него. Взех си отпуск, за да съм на разположение, но в главата мие каша :(


Най-важно е да му уцелиш вкусовете и храната да е добре приготвена и красиво, стилно сервирана, без твърде много "мастър шеф" изпълнения.
Наясно ли си каква храна предпочита и какво не яде?
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот fawla » 23 Юни 2017, 09:42

В такива случаи според мен е добре да се заложи на изпитани рецепти и неща, които се знае, че всеки обича. Добри пилешки пържоли с вкусен сос, някоя страхотна салата, или пък паста, това са неща, които всеки обича и лесно могат да се комбинират и допълнят, а и да не са такива, че да не знаеш дали би ги ял. Вече, ако сервираш свински език и пилешки дробчета няма как да знаеш яде ли ги не ги ли яде. ;) Ако не е вегетарианец, залагай на сигурно с продуктите, а бъди по-екстравагантна с рецептата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Jully » 04 Авг 2017, 10:42

Отпуск съм и с моя мъж сме сами. Снощи реших да си огранизираме романтична вечер, защото покрай децата и ангажиментите, почти нямаме време един за друг. Той работеше до късно, което беше идеално за лятна нощ, заради късния залез. Бях приготвила доста свещи из нас от тези малкия. Сготвих му морски дарове само с песто и масло. Невероятно вкусни се получиха. Направих и една малка салата, защото имаше и основно и десерт. Салатата беше капрезе, защото и нея я обичаме доста. За основно приготвих пилешко роле с гарнитура от рукола, домат, авокадо и маслини. Изкарахме си страхотна нощ. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта