Кулинарни изкушения, да се поглезим

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юни 2015, 13:42

Pacienti написа:Силни думи, мен любовта не може да ме погнуси, винаги ме радва като видя хора, които видимо се харесват.
Харесва ми да пазарувам където мога да опитам храната, дегустацията не е хранене, често срещана практика е в магазини, които предлагат качествена храна. Така се спестяват и пари, как да си избера примерно от двайсет вида маслини, сирена, шунка, салами... При маслините дори любимите ми, не винаги са с еднакъв вкус, а за сирената и вината да не говорим, аз обичам ароматни с лек и мек вкус.
Изборът е пъпрос на вкус, а той се определя само с ОПИТВАНЕ... :)
rabotnata pchela, ти примерно обичаш бира, не ти ли е любопитно да опиташ различни, или си караш на една и съща? :)

Хехех, е да обичам, но не я изпробвам по магазините, да си пийна от всяка по малко, разнообразявам, но вече съм си намерила любимата. :mrgreen:
А аз имам предвид, че това подаване на храна а и като я знам как е стояла там и сто човека са зяпали над парчетата не може да ме изкуши, предпочитам направо да си купя малко количество и да си опитам в нормални условия. :mrgreen: :lol: :lol: просто съм си гнуслив човечец..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 26 Юни 2015, 15:02

Благодаря на всички за предложенията, страхотни идеи дадохте! :)
Спрях се на пазаруването с дегустация в Метро, защото както казах ни е по път и така ще стане непринудено.
Нямам търпение да свърши работният ден, ще мине да ме вземе и потегляме... :)
Надявам се, че ме чака прекрасен уикенд, пожелавам го и на вас.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Юни 2015, 15:05

Gorica, после да не забравиш да споделиш, ще чакаме с нетърпение, идеята е много добра. Дори и да няма дегустация, общото пазаруване гарантира, че няма да има грешки, само че все мисля за неудобния момент с плащането.. :lol: :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 26 Юни 2015, 15:23

Monika_Spasova написа:Gorica, после да не забравиш да споделиш, ще чакаме с нетърпение, идеята е много добра. Дори и да няма дегустация, общото пазаруване гарантира, че няма да има грешки, само че все мисля за неудобния момент с плащането.. :lol: :lol:

Няма да забравя... :)
Надявам се да не стане неудобно, досега се е проявявал като кавалер, но съм готова да поема всичко, все пак идеята е моя :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Юни 2015, 15:48

Да, аз това имам предвид, че като настане момента с аз плащамм аз плащам, остави, споко и става неудобно, може да го подготвиш от начало, за да няма разправии :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот svetlozara » 26 Юни 2015, 16:01

Чак ми се прииска и на мен да си намеря ново гадже :mrgreen:
Хубава вечер Горица и после да не ни забравиш :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Kaya » 27 Юни 2015, 11:44

Звучи невероятно, не се съмнявам, че вечерта е минала страхотно! :)))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 02 Юли 2015, 11:23

Здравейте, не съм забравила, с малко закъснение разказвам.
Ами със смесени чувства съм, идеята заедно на пазар беше страхотна, вкусовете ни съвпадат, купихме си сирена, месца, страхотен хляб, вино, бира, даже и ракийка за саладка... пълно зареждане, не ми даде и стотинка да платя, дотук всичко добре.
Пристигнахме, разтоварихме покупките, сипах по чаша вино, започнах приготовленията за вечерята очаквайки го да се включи, а той се настани на дивана, отвори си лаптопа и с "невинна" усмивка ми съобщи, че имал малко работа...
Не ни се получи готвенето заедно, та затова казвам, че съм със смесени чувства. :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Malina » 02 Юли 2015, 11:29

Кофттиии... наистина много неочаквано, че са се развили така нещата, малко типично по нашенски той седнал на дивана, гадно! :( Дано наистина да е имал основателна причина, а ти кажи, че следващия път той ще приготвя вечерята, за да не приеме, че това положение ще бъде вечно! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 02 Юли 2015, 12:24

Не е толкова зле положението, на сутринта той направи закуската... :)
По-скоро в мен е грешката, не обичам да ми се нарушават плановете.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта