Кулинарни изкушения, да се поглезим

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 23 Юни 2015, 13:54

Любител съм на вкусните неща за хапване, но от доста време нямаше с кой да ги споделя и малко съм занемарила уменията си.
От известно време имам нов приятел, но все се срещаме по барове и ресторанти. Той също е ценител на добрата кухня и бих била благодарна за съвети и препоръки, с които да му покажа предимствата на домашния уют. :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот svetlozara » 23 Юни 2015, 15:09

Ооо, има много идеи да се поглезите и да се порадвате на домашния уют. Зависи какъв тип връзка имате, аз си спомням, гаджето ми го свалих с едни картофи с кашкавал в микровълновата, но ако си представяш да ядете охлюви с хайвер е друго..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Neven498 » 23 Юни 2015, 15:14

горе-долу за времето, в което сте заедно, уловила ли си вкуса му за храната и напитките.мен, ако питаш кой ли мъж няма да се изкефи на студена бира и пържени картофки.можеш например да го поканиш да гледате мач и така да го зарадваш. ако пък си пада по мезата,защо не го зарадваш с някои деликатесчета?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Gorica23 » 23 Юни 2015, 15:32

Виждаме се от няколко месеца, като напоследък по - интензивно, допадаме си, имаме общи интереси и мироглед. Както казах ценител е на хубавата храна, направо си е чревоугодник. Мача и пържените картофи мисля да ги оставим засега, а да наблегнем на деликатесчетата както казва Neven498, въпреки че не изключвам бирата, освежаваща е в горещините. :)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Anka » 23 Юни 2015, 15:54

Да, наистина много зависи какъв тип мъж е. Има такива, на които бирата и картофите са предостатъчни, други си падат повече по изисканите ястия и искат охлюви :lol: трети са традиционалисти и могат да зяпнат срещу мусака. :) Иначе това плато мисля, че е подходящо за всички:
DeliTrayMeatCheese082409.jpg
DeliTrayMeatCheese082409.jpg (45.12 KiB) Прегледано 1363 пъти
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Lisica » 23 Юни 2015, 16:29

Спагетите винаги са добро решение, с хубава салата и хубаво вино никой не би издържал на изкушението, а за бирата и картофите може да изчакате. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот belleville » 23 Юни 2015, 16:51

Lisica написа:Спагетите винаги са добро решение, с хубава салата и хубаво вино никой не би издържал на изкушението, а за бирата и картофите може да изчакате. :)

Ммм май ще е по-добре бира с картофи, спагетите не са особено лесни за хапване, а на кого ще му е ок да е омазан до уши пред гаджето, което сваля :mrgreen:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Kaya » 24 Юни 2015, 09:47

belleville написа:
Lisica написа:Спагетите винаги са добро решение, с хубава салата и хубаво вино никой не би издържал на изкушението, а за бирата и картофите може да изчакате. :)

Ммм май ще е по-добре бира с картофи, спагетите не са особено лесни за хапване, а на кого ще му е ок да е омазан до уши пред гаджето, което сваля :mrgreen:

Е, как да не са ок за хапване? Спагетите са нормална храна и всеки пораснал човек е редно да знае как да се храни, няма никакъв проблем в тях.
Все пак зависи какво искат. Аз си представям някакви брускети с хубав зеленчуков пастет, хубава салата, вкусна вечеря, знам ли. :) Важното е какво си представя наистина Горица, а иначе честито за гаджето ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Mamacita » 24 Юни 2015, 10:10

Kaya написа:
belleville написа:
Lisica написа:Спагетите винаги са добро решение, с хубава салата и хубаво вино никой не би издържал на изкушението, а за бирата и картофите може да изчакате. :)

Ммм май ще е по-добре бира с картофи, спагетите не са особено лесни за хапване, а на кого ще му е ок да е омазан до уши пред гаджето, което сваля :mrgreen:

Е, как да не са ок за хапване? Спагетите са нормална храна и всеки пораснал човек е редно да знае как да се храни, няма никакъв проблем в тях.
Все пак зависи какво искат. Аз си представям някакви брускети с хубав зеленчуков пастет, хубава салата, вкусна вечеря, знам ли. :) Важното е какво си представя наистина Горица, а иначе честито за гаджето ;)

Наистина рискът със спагетите да се изцапаш или накапеш е в пъти по-голям :mrgreen: От друга страна е добре да си е като домашно приготвена храна, а не като полуфабрикат, аз бих заложила на богата салата с риба тон, например, както и някакъв любим на нея специалитет, който да кажем му е обещала да приготви, докато са били заедно по ресторанти :D Поне аз така обещавам, но рядко след това ги спазвам :D
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Кулинарни изкушения, да се поглезим

Мнениеот Neven498 » 24 Юни 2015, 10:41

и за мен спагетите са малко кофти за първа вечеря вкъщи. картофките и бирата можеш да ги оставиш за по-нататък.а щом е такъв ценител на храната, що не вземеш да направиш две три плата със специалитети. например можеш да изстудиш едно розе и да направиш нещо със сини сиренца,ементалчета, филенца,скаридки.някакви ей такива. можеш да направиш и една хубава салата от царевица, рукола , айсберг и да натрошиш вътре синьо сирене. плюс това и естетически тази салата грабва окото. можеш също така да му направиш и броколи със синьо сирене. аз понеже много обичам всякакви сирена и затова се въртя все около такива рецепти. да ти кажа честно броколите със синьото сирене са си врътня,ама пък става вкусно.слага се още и сметана,рецептата можеш да си я вземеш от интернет. ;) плюс това сега за лятото се харват по-леки неща, според мен трябва да го впечатлиш с нещо от гурме стила. :lol:
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта