Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Мади Ранчева » 25 Юни 2015, 14:28

Виждала съм и преди някои жени във фитнеса, които се увиват с найлони, но не намирах логика. Скоро видях един такъв съвет и вече се впечатлих окончателно :idea:

Понеже редовно си ходя на фитнес, но въпреки това зимата пак съм си качила някой и друг килограм, основно на коремче и крака, то се чудя ако зачестя тренировките и през това време се увивам с фолио, дали би има по-скорошни резултати, все пак не е целогодишно лято :lol:
31d.jpg
31d.jpg (12.4 KiB) Прегледано 4154 пъти
Виждам и доста снимки в нета, че това явно си е практика, ама ако някой от вас е опитал, няма да му се разсърдя, че си споделя опита с нас :idea: Според вас ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам и в това време се увивам с фолио :roll:
Четох разни коментари, че не било полезно, понеже се отразявало на бъбреците, но при мен няма да е ежедневно, а по няколко часа, докато трае тренировката ми :idea:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Bambaa » 25 Юни 2015, 14:33

Ами мисля, че се изнежва кръста, т.е. ако го изкараш в такова състояние на хладно, както е днес, то може да даде отражение, иначе чак на бъбреците не вярвам да повлияе :idea: а определено има ефект, ама пак зависи колко има за сваляне и колко дълго си задържала тези килограми :idea:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот magda » 25 Юни 2015, 14:40

Да, но е добре да се мажеш с нещо като гел за топене на мазнините преди да се увиеш, така че прави това у дома, а не във фитнеса, а за бедрата може да използваш антицелулитен гел, тогава със сигурност ще има ефект :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Mon_ton » 25 Юни 2015, 15:17

За мен това е абсолютна глупост и психария това увиване с найлони и фолио или каквото и да е там. Ако тренираш по-сериозно ще има същия ефект, а то и лятото вече ще почне да свършва, деня започна да намалява и без друго. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Mr.Eko » 25 Юни 2015, 15:35

По едно време доста често виждах жени във фитнеса със стърчащи найлони под блузките им, ама май отмина по едно време тази мода, явно е възродена, но наистина бъдете внимателни с кръстовете си, казва ви го човек, който доста е страдал от това!
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Elica » 25 Юни 2015, 15:42

за мен не е нормално, температурата на тялото ще се повиши доста, а след събличане идва и температурния шок, наистина може добре да се подредите, това определено е стара мода, имаше доста проучвания, които отричаха смисъла на това.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот николаев » 01 Юли 2015, 14:47

Elica написа:за мен не е нормално, температурата на тялото ще се повиши доста, а след събличане идва и температурния шок, наистина може добре да се подредите, това определено е стара мода, имаше доста проучвания, които отричаха смисъла на това.

и така може да е, но фактите сами си говорят, така че няма как да го оспориш методите, които доказано работят :!:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Rali_hr » 01 Юли 2015, 15:39

Лошо няма да се увивате във фолио, след като мислите , че ще помогне ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот nushi.kisyova » 02 Юли 2015, 09:44

Rali_hr написа:Лошо няма да се увивате във фолио, след като мислите , че ще помогне ;)

По това време на година може и да е опасно, особено ако спортувате на открито, ако сте във фитнес, то там пак са по-поносими температурите, ама си внимавайте :idea: :idea:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Ще отслабна ли по-бързо, ако спортувам увита с фолио?

Мнениеот Yunona » 02 Юли 2015, 09:45

Безсмислена практика. Признавам, че преди години съм се увивала, но после установих, че всичко, което се губи по този начин, е вода. А тя бързо се наваксва вследствие на жаждата след тренировка. Абсолютно съгласна съм и със съображенията относно потенциална вреда за кръста от това увиване, както и за отражението върху кожата.
Според мен успешната рецепта е умерен, редовен спорт, правилно хранене, достатъчен прием на вода и ползване на подходяща козметика СЛЕД тренировка. Защо след - защото кожата е чиста от току-що взетия душ, кръвообращението е активизирано и тъканите усвояват по-добре активните съставки.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта