Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот klara » 01 Апр 2016, 12:37

miron написа:Извърти ли ми една шкембе чорба на първата среща ако съм отишъл в някой по-скъп ресторант ще гледам като че ли срещу себе си имам звяр. Финесът по-скоро ще ми дойде комичен. :lol:


В по-скъпите ресторанти едва ли предлагат шкембе чорба :grin: . Като я водиш в такъв, би трябвало да ти завърти главата с някое кордон бльо :grin: .
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Gold » 01 Апр 2016, 15:06

Всъщност във френската кухня имаше някои засукани неща със странни имена, които всъщност са шкембе :) така че проблемът отново е в предразсъдъка :)
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот zagrijena » 01 Апр 2016, 15:29

Gold написа:Всъщност във френската кухня имаше някои засукани неща със странни имена, които всъщност са шкембе :) така че проблемът отново е в предразсъдъка :)


Ами да, ако звучи чуждоземско и засукано, все едно ядем амброзията на боговете, а то си все шкембе или карантийка, или охлюв, или жабешко бутче :mrgreen: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Gold » 04 Апр 2016, 12:21

С добри маниери всичко е ок
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот roksana » 05 Апр 2016, 14:59

Когато си поръчвам, си мисля какво ми се яде в момента, никога не съм се замисляла другия какво ще си помисли за мен :grin: . Предполагам, че хората харесват по-естествените, а не тези, които се превъзнасят, те винаги си личат :grin: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2016, 12:34

roksana написа:Когато си поръчвам, си мисля какво ми се яде в момента, никога не съм се замисляла другия какво ще си помисли за мен :grin: . Предполагам, че хората харесват по-естествените, а не тези, които се превъзнасят, те винаги си личат :grin: .

разбира се, но не мислиш ил, че има неща, които не вървят да се поръчат на срещата, не са добре и подобни? Да се срещаш с вегетарианец и на първа среща д аси поръчаш дроб сърма и дробчета по селски ли, само защото ти се ядяли! Трябва да се спазва едно благоприличие на първа среща. А и не става да се наядеш с боб и цяла вечер да пускаш газове на новия избранниК!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Gold » 08 Апр 2016, 10:14

А ако ти си вегетарианеца, а човека, с който се срещаш, е привърженик на някоя от диетите, където ядат само месо, какво правите? Ще си поръчаш голяма пържола ?
И ако първата среща се разиграе по-учебник и с ограничения, какво става на следващите?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Апр 2016, 10:23

Gold написа:А ако ти си вегетарианеца, а човека, с който се срещаш, е привърженик на някоя от диетите, където ядат само месо, какво правите? Ще си поръчаш голяма пържола ?
И ако първата среща се разиграе по-учебник и с ограничения, какво става на следващите?

Абе пържола е едно, ама черва и шкембета е друго нещо. :lol: Бих приела, ако имам някакви ограничения на първа среща, не върви всеки път да се отпускаш и да поръчваш каквото хванеш! Особено при първата среща, когато се опитваш да оставиш желание на този човек да те опознае. А не да му разпъваш салата от дреболии насреща. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот fairy » 08 Апр 2016, 10:26

Затова всеки яде каквото харесва. Който обича месо, си поръчва месо. Който е вегетарианец, си спазва вегетарианството. Това, че той или тя не ядат нещата, които аз ям, какво общо има със срещата? Нали са отишли да разговарят и да се забавляват! Още на първата среща да играя по свирката на някой си! Защо? Само по това какво яде другия ли определяш мнението си за него? Много плоско! На първата среща пазиш поведение, ами на другите? Цял живот ще се пристискваш ли? :mrgreen:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да не поръчваме на първа среща - предложения? :)

Мнениеот Gold » 08 Апр 2016, 10:32

Друг въпрос - удачно ли е на първа среща да си разменяте неща по чиниите или да бодете от чинията на другия, да поръчвате порция за двама и такива "свойски" неща?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта