Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Kaya » 13 Юли 2015, 10:59

rabotnata pchela написа:Не знам до колко е истина, мой познат ми разказва за някакви негови познати хаха малко стана през 9 планини в 10-та, но приятели заминали в чужбина и в началото отишли в някаква секта, която давала стаи под наем, уж докато си намерят работа. Единия човек си намерил работа, махнал се от там, а другия останал. Спрял да говори, стоял само в сектата, продал си жилището в БГ и т.н. останал там.. тотално с промит мозък. :roll: Не знам как става номера с това жестоко промиване на мозъка, сериозно! :roll:

Малко през 9 планини в 10-та, но това не е единичен случай. Умеят да промиват мозъците на хората, за това се иска голям талант и не знам колко малко мозък, че да се поддадеш.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Mon_ton » 13 Ное 2017, 13:35

Те са толкова добри психолози, знаят как да повлияят на човек, какво да му кажат, как да му го кажат, за да може да стане "неговата" както се казва.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот kikimoraa » 13 Ное 2017, 20:23

Наистина знаят как да обработват! уж в смирение, уж с добри намерения и изведнъж се оказваш, че не знаеш утре кой ден е!
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2017, 10:45

Защото си имат своите механизми, чрез които да объркат човек толкова, че да повярва в тяхната истина. мисля, че могат да повлияят и на хора с по-здрава психика, но пак зависи какви са му разбиранията на човек, той може да е пълен хахо, ама да не се поддаде.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот *Пролет* » 12 Дек 2018, 17:02

Даже съм убедена в това. Те сигурно си проучват и следят първо хората, които да вербуват. Насочват се към хора със семейни проблеми, или такива, които трудно общуват и са често неразбрани.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта