Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот snake » 16 Юли 2015, 14:02

Рядко се среща момиче, което е зарибено по компютърните игри. Сестра ми е такава. Тя играе на компютъра. Имаме най-мощния комютър за да може да играе най-новие игри. Тя играе много време и почти не излиза от вкъщи. Докато тя играе се изпуска, защото неиска да прекъсне играта и да отиде до тоалетната. Нашите и купиха памперси, защото им писна да чистят и перат постоянно. Искам да я изведа да се разходим, но тя отказва. Яде, спи, играе, изпуска се в памперса, докато играе и това е всеки ден. Как да променя живота на осемнадесетгодишната ми сестра?
snake
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Юли 2015, 13:41

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот Lilly_milly » 16 Юли 2015, 16:08

Ами работата е там, че щом вашите са й купили памперси, това означава, че я насърчават по този начин, което нея я устройва, а това какво ще кажеш ти, просто няма как да я бърка на фона на зарибяващите игри!
Най-добре е да се консултираш с психолог, ако нямаш тази възможност, то във форума има, надявам се да ти дадат съвет как да направиш първата стъпка към новия й живот! Ето това е психоложката и да споделяш как се развиват нещата!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот MGB » 16 Юли 2015, 16:53

Никога не съм знаела как може да се измъкне човек от подобни зависимости, явно че се успява по един или друг начин, но е добре, че си поел инициативата, иначе явно родителите ви, наистина не осъзнават какъв проблем е това :(
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот BeenieGal » 17 Юли 2015, 11:29

Все пак не е малко дете, редно е да седнеш и да поговориш сериозно с нея, а и предполагам това нищо не й носи, т.е. не е с професия геймър, просто си е зарибена, нали :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот snake » 17 Юли 2015, 12:21

BeenieGal написа:Все пак не е малко дете, редно е да седнеш и да поговориш сериозно с нея, а и предполагам това нищо не й носи, т.е. не е с професия геймър, просто си е зарибена, нали :roll:


Игрите са и хоби. Много е зарибена. От тях неизкарва пари, защото тя неработи, като геймър. Говорил съм с нея, но тя ми вика, че тя решава, какво да прави а не аз.
snake
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Юли 2015, 13:41

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Юли 2015, 12:41

Не очаквай,че ще се намери решение,поне докато не си намери гадже. Явно на родителите ви им е все тая,след като са й купили възможно най-мощния геймърски компютър. Значи няма да има кой да й помогне с лечение дори при психолог. Май е по-удачно да говориш с родителите си да намерят начини за лечение,отколкото да се мъчиш със сестра си.
Последна промяна Monika_Spasova на 17 Юли 2015, 12:47, променена общо 1 път
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот maminka » 17 Юли 2015, 12:42

snake написа:
BeenieGal написа:Все пак не е малко дете, редно е да седнеш и да поговориш сериозно с нея, а и предполагам това нищо не й носи, т.е. не е с професия геймър, просто си е зарибена, нали :roll:


Игрите са и хоби. Много е зарибена. От тях неизкарва пари, защото тя неработи, като геймър. Говорил съм с нея, но тя ми вика, че тя решава, какво да прави а не аз.

Определено трябва да си по-настоятелен, виж отдолу под темата се появи тази книжка, не зная за какво иде реч в нея, но може да поразгледаш и отделно да приложиш това, което ще ти каже психолога.
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот LEILA » 17 Юли 2015, 14:38

А от колко време е така и останали ли са й приятели, с които да се свържеш, за да й помогнат :roll: а как така вашите не обръщат внимание на всичко това?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот snake » 17 Юли 2015, 18:15

LEILA написа:А от колко време е така и останали ли са й приятели, с които да се свържеш, за да й помогнат :roll: а как така вашите не обръщат внимание на всичко това?


Сестра ми е така от около две години. Тя има една приятелка, но много рядко излизат. Може би около един път на месеца. Приятелката и звъни през около пет дни но сестра ми вика, че не и се излиза и седи в нас. Но това не го смятам, че е нормално един път месечно да излиза младо момиче. Нашите са добри хора и правят всичко за да е щастлива. Няма, как да и забранят да играе, защото ще я разочароват. Така са ни възпитавали. Винаги са ни угаждали, защото за тях това е най-важното при възпитанието на децата.
snake
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Юли 2015, 13:41

Re: Сестра ми е зарибена по компютърните игри

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юли 2015, 12:32

А ти на колко си години? Обясни на вашите, че страшни услуги ви оравят като ви обгрижват по такъв начин,това си е чисто и просто казано лигавене.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта