Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Състезания, актуални теми от света на спорта, спорта като здраве, забавни теми, полезни съвети

Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот nadqta » 22 Юли 2015, 15:24

Малко съм притеснена, понеже една приятелка ме запали да ходя с нея на йога, ама много съм схваната и си мисля, че много бързо ще се контузя, чак ме е страх да пробвам.

Далеч съм от идеята, че мога това или нещо сходно
advanced-yoga-poses.png
advanced-yoga-poses.png (49.38 KiB) Прегледано 1290 пъти
въпреки това не зная дали и по-леките натоварвания ще могат да ми понесат :|
Вие как смятате, ще се пребивам ли много и какви са възможностите да се прави йога без сериозни контузии? :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот BeenieGal » 22 Юли 2015, 15:41

Важно е да се започне с най-лекото, така че ако твоята приятелка е в клас за напреднали в никакъв случай не си го причинявай, а и в йогата едно от правилата е да не вървиш срещу себе си, т.е. срещу болката :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот puhcheto » 22 Юли 2015, 15:44

Чувала съм, че не трябва да се усеща напрежение, независимо от упражнението, нали се сещаш като започнеш да трепериш от това, че си се претоварила, е точно това не трябва да става :idea:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот Jully » 23 Юли 2015, 10:41

Не мисля, че е опасно да се контузиш по време на йога, все пак всички упражнения се правят до толкова, до колкото можеш не трябва да се напрягаш излишно, а да следваш тялото си.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот fawla » 23 Юли 2015, 12:07

puhcheto написа:Чувала съм, че не трябва да се усеща напрежение, независимо от упражнението, нали се сещаш като започнеш да трепериш от това, че си се претоварила, е точно това не трябва да става :idea:

да и аз така знам, че нищо не трябва да се прави на сила, така че няма опасност от контузии, освен ако не са породени от глупост.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот Loreyn » 23 Юли 2015, 12:08

И да искаш няма от първия ден да си стоиш на главата, никой не изисква от теб нищо, нито упражненията, нито менторът, така че ако се окажеш при някой насилник, то първо му се скарай, после дим да те няма :idea:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот fawla » 03 Авг 2015, 13:00

Loreyn написа:И да искаш няма от първия ден да си стоиш на главата, никой не изисква от теб нищо, нито упражненията, нито менторът, така че ако се окажеш при някой насилник, то първо му се скарай, после дим да те няма :idea:

Хаха :) Даже може и да не му се кара ами направо да бяга! Има доста хора, които толкова силно вярват в йогата, че си правят рейки срещу коремни болни.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот Kaya » 03 Авг 2015, 13:14

Мисля, че ако правиш йога и се контузваш то със сигурност не правиш нещата правилно. Това не е силова тренировка, за да изпитваш болка, все пак всичко трябва да правиш до толкова, колкото се чувстваш добре!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Авг 2015, 14:06

Мисля, че философията на йогфа е да си намериш вътрешния мир и хармонията с тялото и с душата си, надали това е свързано с болка, усуквания и гипс. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е да се прави йога без контузии?

Мнениеот nadqta » 03 Авг 2015, 14:26

Като всяко друго нещо и в йогата трябва да имаш подход, независимо от това колко е сложно едно упражнение то става възможно единствено с времето!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Следваща

Назад към Спортни теми и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта