Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот веселказасмяна » 04 Авг 2015, 14:16

Уикенда излизаме с дъщеря ми по магазините да си вземем по нещичко и се натъкваме по витрините на магазините само на манекени, които са като клечки :oops: Направо се засрамих, явно досега не съм обръщала такова внимание, но последния път ми стана зле :evil:

Лошото е, че не само по витрините са такива, но и в магазините, размери почти няма, всички са като за Кейт Мос :evil:
Като се прибрах реших, че проблемът е във въпросния мол, затова реших да поровя в интернет и да разбера дали всички смятат така и има ли човек, който да е засегнал въпросът за манекените по витрините на магазините, но чак днес се осмелих да пиша тук. :oops: Гадно ми е, защото това кара дъщеря ми да се чувства ужасно голяма, дебела, а реално няма причина за това :evil:
Swedish Mannequins.jpg
Swedish Mannequins.jpg (26.02 KiB) Прегледано 579 пъти
Видях, че в нормалните страни има и нормални манекени, като от ни снимката, но кога това ще стане и при нас, не мога да разбера пластмаса ли се пести от изработката на самите тела или какво :?: :!:

На вас правило ли ви е впечатление колко слаби са всъщност манекените по витрините на магазините :shock: :shock: и смятате ли, че това е нещото, към което трябва да се стремим :?: :!:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот Malina » 04 Авг 2015, 14:18

Не ми е направило такова впечатление, смятам че са нормални, след като влизат в дрехите. А и така са били от години. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот borkova » 04 Авг 2015, 14:29

На слабите жени не им прави впечатление, но и аз съм се възмущавала, като от моя номер имат само един или два модела, не го смятам за редно :evil:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот Bambaa » 04 Авг 2015, 14:32

На мен ми е правило впечатление, въпреки че съм слаба, но пък винаги съм си мислила, че просто не съм толкова слаба, колкото казват всички, но откакто излязоха на мода отново скини дънките, потвърждавам, че просто явно си местят от материала за изработка на манекени!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот Mamacita » 05 Авг 2015, 13:59

Е, може и да не са чак толкова анорексични, но като цяло трябва да се стремим да изглеждам добре за себе си и да се чувстваме по този начин, независимо какво ни се показва, на това трябва да учим и децата си!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот ramimni » 05 Авг 2015, 16:07

Това да си слаб не мисля, че е нещо лошо, според мен Веселказасмяна е комплексирана и детето й явно не е по-различно от нея, казвам го с най-добри чувства, тези неща е добре да се променят докато си му е време :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот lini_leni » 05 Авг 2015, 16:28

ramimni написа:Това да си слаб не мисля, че е нещо лошо, според мен Веселказасмяна е комплексирана и детето й явно не е по-различно от нея, казвам го с най-добри чувства, тези неща е добре да се променят докато си му е време :idea:

Не те ли е срам да говориш така, има различни структури на различните тела, това да кажем, че ханшът е по-едър, не означава, че човек е дебел, а наистина повечето панталони се правят като за деца, на мен, например, всичките ризи, които ми предлагат, ръкавите им са къси, което е ужасно, ама това е животът шият се по някакъв стандарт и това е :idea:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот Lollipop » 06 Авг 2015, 09:17

Освен, че дрехите са по стандарт, от друга страна и толкова се пести от материала! Единствено най-слабите могат да си намерят нормални дрехи, дори и жената да е леко закръгнела, тук не говорим за дебели, а за жена с повече извивки и започват подмятания от типа "за вас дрехи нямаме". :shock: От друга страна не ми дреме изобщо какви са манекените, те са сложени да излагат дрехите, надали някой се стреми към пластмасова фигура. По-тъпото е, че от пестене на материал, освен ако не си 50 кг "надебеляла" то никакъв шанс да си намериш нормални дрехи, а с обувките положението е същото, от 38 номер, сега нося до 41-ви! Дали ми растат краката на стари години?!?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот silver933 » 06 Авг 2015, 09:44

Не съм се замислял, но ми е правило впечатление, че има дънки, които не могат да ги закопчеят на кръста на манекена, та се чудя какво дете трябва да влиза в тях? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите ли манекените по витрините на магазините за твърде слаби?

Мнениеот Nightmare » 06 Авг 2015, 10:17

silver933 написа:Не съм се замислял, но ми е правило впечатление, че има дънки, които не могат да ги закопчеят на кръста на манекена, та се чудя какво дете трябва да влиза в тях? :roll:

Да кажем, че са взели грешен номер, но аз съм се заклешвала в дънки, които долу едва ми минава прасеца, сякаш съм с компресивен чорап, а горе сякаш са ми с два номера по-големи :shock: :shock: което не зная по какви стандарти е изработено :roll: по тези на манекените, предполагам :shock:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron