Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Lili_pili » 11 Авг 2015, 11:26

Мисля, че най-добре е да започнеш да го разхождаш по-често ако има рядко срещи с деца нормално да му бъде трудно. И весе пак може да се консултираш с психолог! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот dinkog » 11 Авг 2015, 12:57

Това вече е много гадно, детето сигурно е много нещастно, наистина се постарай да го срещаш с повече хора и може би личния пример ви липсва?
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот qwerryyy » 11 Авг 2015, 13:45

А вие имате ли достатъчно приялите и хора, с които се виждате? :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Jully » 11 Авг 2015, 15:50

Синът ми е страшно чувствителен и трудно си намира другарчета, но става истински приятел. Трудно му беше и на него в началото защото около нас са все момичета, но в градината се запозна с няколко деца и започна да обогатява речника и да си създава мъжки игри. :) Постарай се да се среща с различни деца. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Kremiliya » 12 Авг 2015, 13:27

николаев написа:
Kremiliya написа:Дъщеря ми имаше такъв проблем, странеше от децата или когато отиваше да се запознава с тях беше много агресивна. Започнахме разни игри и да симулираме запознанства у нас и се научи как е правилно да подхожда. Питахме се здравей, как се казваш, искаш ли да играеш, искаш ли примерно с куклите ми, тази се казва Ема, а тази е Мими, ако искаш може да им сменим имената примерно блабла ;) Момичешки работи.

Това е добра стратегия, но ако детето е наистина агресивно, то по какъв начин ще може да се успокои и защо стават такива, аз имам син, не зная ако стане такъв какво ще правя :roll:

Става, когато се промени цялата среда около него и с много търпение, за да е такова детето то е преживяло някакъв проблем, а ние в действителност имахме семейни проблеми тогава и така се случи, че повлия върху нея.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Anka » 12 Авг 2015, 14:31

Когато се преместихме на новото място доста трудно малкия намира прияттели, вече има изградени компании но ние често каним от децата на гости и малко по малко започнаха да го приемат и да свикват снего.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Авг 2015, 15:04

Остави детето само да се оправя! Ще видиш колко бързо ще се справи и ще видиш как бързо ще навлезе в средата, в която трябва. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Lili_pili » 12 Авг 2015, 15:31

Ваня Стойчева написа:Остави детето само да се оправя! Ще видиш колко бързо ще се справи и ще видиш как бързо ще навлезе в средата, в която трябва. :)

ис поред мен това е начина, като искаш да се научи да бъде самостоятелно и да гради приятелства му остави тази възможност.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот kauda » 12 Авг 2015, 16:54

Не се притеснявай, давай му съвети как да се държи в реална ситуация, бъди по-настоятелна,много деца не приемат нови но помоли и ки като на възрастен няма да ти откажат.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Детето ми няма приятели, как да му помогна?

Мнениеот Pipilota » 13 Авг 2015, 08:01

Обърни внимание, ако играе всяка вечер с децата със сигурност ще се сближи с тях, нека да не ги избягва, не си казвайте "никой не играе с него, няма да го изведа днес", бъдете настоятелни, за да свикнат с компанията му и да започнат да го търсят. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта