Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот bastet_78 » 31 Авг 2015, 15:54

Здравейте,
от около 20 дни усещам постоянна тежест и тъпа болка в дясното подребрие, като през първата седмица имах и постоянно гадене, което премина, и нощем усещам устата си постоянно пресъхнала. Направих си ПКК + кръвна захар и чернодробни ензими ( АСАТ, АЛАТ, ГГТП, билирубин) и всичко е в норма. Възможно ли е въпреки това да има някакво заболяване на черния дроб, което да не дава отражение на ензимите?
bastet_78
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2015, 15:41

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот FramarLekari » 31 Авг 2015, 16:20

Здравейте, bastet_78!

Какви прегледи и изследвания сте провели, освен кръвни тестове? Болката разпространява ли се към гърба? Приемате ли алкохол?

Препоръчваме Ви да изключите заболяване на жлъчен мехур и панкреас. Имали ли сте жлъчни проблеми в миналото? Консултирайте се с личния си лекар, за да Ви изпрати на подходящ специалист.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот bastet_78 » 31 Авг 2015, 19:54

Здравейте,
освен кръвните изследвания не съм правила други. Имам час при гастроентеролог, но дотогава.. Пия бира понякога ( сега, когато беше горещо - една на ден), понякога чаша вино. Това е.
Иначе, болката отива към кръста и гърба, понякога и към ръката. Имам прегъната жлъчка, и не за първи път имам подобни проблеми, но последният път, когато ходих на преглед с такива оплаквания( миналата година, януари) ми казаха, че не можело да е от това. Тогава последно ме гледаха на ехограф, и всичко беше наред, но беше преди почти две години все пак. Това е.
bastet_78
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2015, 15:41

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот FramarLekari » 03 Сеп 2015, 11:41

bastet_78 написа:Здравейте,
освен кръвните изследвания не съм правила други. Имам час при гастроентеролог, но дотогава.. Пия бира понякога ( сега, когато беше горещо - една на ден), понякога чаша вино. Това е.
Иначе, болката отива към кръста и гърба, понякога и към ръката. Имам прегъната жлъчка, и не за първи път имам подобни проблеми, но последният път, когато ходих на преглед с такива оплаквания( миналата година, януари) ми казаха, че не можело да е от това. Тогава последно ме гледаха на ехограф, и всичко беше наред, но беше преди почти две години все пак. Това е.


Прегънатата жлъчка може да причини локализирана тъпа болка в дясно подребрие, която може да се разпространи към гърба и понякога към рамото. Болката може да се появи след консумация на мазна храна или преживяване на стресиращо събитие. Други симптоми на прегъната жлъчка включват гадене, повръщане, подуване на корема, усещане за абдоминална пълнота, лош дъх и горчив вкус в устата.

Напълно възможно е описаните от Вас симптоми да са в резултат от прегъната жлъчка.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот FramarLekari » 04 Сеп 2015, 16:13

bastet_78 написа:Имам прегъната жлъчка


Подготвихме статия за алтернативни методи за облекчаване на този проблем, която може да Ви е от полза:
БИЛКОВА ТЕРАПИЯ НА ЖЛЪЧНА ДИСКИНЕЗИЯ ИЛИ ПРЕГЪВАНЕ НА ЖЛЪЧНИЯ МЕХУР

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот Entis » 21 Дек 2015, 18:45

Дано да не съм права, но всички описани симптоми напомнят на язва, затова е добре да посетите гастроентеролог и да направите гастроскопия.
Entis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2015, 18:43

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот ivn » 18 Яну 2016, 18:46

Аз имах подобни оплаквания от жлъчката. Щом е прегъната, съвсем възможно.
ivn
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Яну 2016, 18:38

Re: Тежест и болка в дясно подребрие и нормални чернодробни изследвания

Мнениеот svetlozara » 20 Яну 2016, 17:24

Жлъчката е много коварна, само от нея можеш да имаш такива проблеми, просто си намери нормален лекар.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта