Странна постоянна субфебрилна температура

Странна постоянна субфебрилна температура

Мнениеот iliikata.dimitrov » 31 Авг 2015, 20:28

Мъж на 25 години съм. От два месеца поддържам субфебрилна температура до 37.3! Вдигам тази температура почти всеки ден! Всяка седмица си правя редица изследвания като ПКК, електрокардиограма, рентген на бял дроб, ехография, зъболекар. Всички органи и изследвания са нормални! Единствено на Ехо-то ми откриха малко камъче в зоната около апендикса и песъчинки в десния бъбрек! Оплакванията ми са: отпадналост; мускулни и костни болки; болки по целия корем, по силни в долна дясна половина, диария през 3,4 дни; често уриниране; болки в плешките и гръдни болки; запушен нос; трудно дишане; бели храчки; лош дъх на желязо и кръв в устата; бели и жълти налепи по целия език от средата назад към гърлото; парене по лицето; зачервени и болезнени очи; главоболие; виене на свят; ниска концентрация; учестен пулс; ниско кръвно 100/80; студени крайници. През този двумесечен период съм пил 4 вида антибиотик, хапчета за бъбреци, стомах и глава. Ефект никакъв. Последствията в момента са 5 килограма надолу и безпомощност да стана от леглото. Има ли животозастрашаваща опасност при тези признаци и каква е причината за тях? Какви изследвания трябва да бъдат направени за да се открие причинителя довел ме до това състояние? Благодаря ВИ!
iliikata.dimitrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Авг 2015, 20:26

Re: Странна постоянна субфебрилна температура

Мнениеот FramarLekari » 03 Сеп 2015, 11:25

Здравейте, iliikata.dimitrov!

Съветваме Ви да си направите следните изследвания:
- микробиология на налепите по езика (възможно е са с гъбичен произход поради продължителното антибиотично лечение)
- ПКК+ДКК (под микроскоп), CRP (c-реактивен протеин), CK (креатин-фосфокиназа), ALP (аклална фосфатаза), АЛАТ, ГГТП, Билирубин общ + директен, Ca, Фосфор
- изследване на фецес

Изследванията трябва да се направят 3 дни след спиране на лекарствата, които приемате, за да няма компрометиране на резултати.

Имате ли експозиция на метали или вредни вещества в работна среда?

Може да ни пишете относно резултатите!

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта