Вкопан нокът, помощ!

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот kauda » 05 Окт 2015, 15:16

Надали ще навреди, ако си правиш промивки с оцет и сода до колкото знам. Но със сигурност, ако искаш много сериозно лечение на гъбичките трябва да приемаш антибиотик и вътрешно. Лечението на гъбичките е дълъг процес. ;(
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dandelion » 28 Окт 2015, 12:57

kauda написа:Надали ще навреди, ако си правиш промивки с оцет и сода до колкото знам. Но със сигурност, ако искаш много сериозно лечение на гъбичките трябва да приемаш антибиотик и вътрешно. Лечението на гъбичките е дълъг процес. ;(

Зная, но съм чувала, че много се натоварва черния дроб от тези медикаменти :(
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот Mon_ton » 06 Ное 2015, 14:32

dandelion написа:
kauda написа:Надали ще навреди, ако си правиш промивки с оцет и сода до колкото знам. Но със сигурност, ако искаш много сериозно лечение на гъбичките трябва да приемаш антибиотик и вътрешно. Лечението на гъбичките е дълъг процес. ;(

Зная, но съм чувала, че много се натоварва черния дроб от тези медикаменти :(

Като всяко лечение, но за много сложни варианти май само това е спасението, не всеи път могат да се лекуват външно. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот Harmony » 11 Авг 2016, 17:19

dandelion написа:Процедурата беше ужасна, докато не ми изкара гигантското парче нокът, впило се в месото на пръста. Жената сложи някаква обезболяваща паста, която да тушира малко болката, но то няма как изцяло. А и малко или много аз си бях доста стегната от ужас да не ми прещипе месото с клещите.

Това за няколко секунди стана, после ми проми мястото, след като почисти гнойта, шурна кръв и му сложи антибиотик. Буквално за няколко минути болката намаля значително, спря да е от тази пулсиращата. Мястото зарастна за около седмица. Сега съм доста добре, ще ходя скоро пак при нея, за да започнем постепенно изпилване на плочката. Ще третирам локално с мазила, пък ако не се повлияе, ще ида на лекар. Не ми се ще да приемам хапчета, понеже зная, че натоварват черния дроб страшно много... Ох, гадни гъби!


Не знаех, че маникюристка може да върши това, че и пасти и лекарства да има :shock: . Мислех, че хирургът го прави това.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dessiblond » 09 Ное 2016, 22:56

Дано никога не го изпитам това нещо, не ми изглежда никак приятно. А май и не само един път пати човек от вкопан нокът, може и да се повтаря.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот m.vulev » 30 Дек 2016, 11:42

Може да повтори, най-често хирург се намесва, гадна работа.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

проблем с живеца

Мнениеот diana05666 » 10 Окт 2022, 15:22

Здравейте,

В събота бях на маникюр и докато кажа на момичето че на единия палец живеца ми е по-дълъг,тя вече отряза нокътя с живеца,сложихме гел лак и от днес започна да ме боли връхчето на пръста точно при живеца.
Намазах се с гентамицин тъй като имах под ръка и вързах пръста.
Забелязах че самия пръст е леко зачервен и има лека подутина над нокътя и сгъвката на пръста.
Бихте ли ме посъветвали как да постъпя в тази ситуация?
Благодаря предварително! :smile:
diana05666
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2022, 15:13

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта