Вкопан нокът, помощ!

Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dandelion » 07 Сеп 2015, 22:43

От известно време наблюдавам пожълтяване на една от нокътните ми плочки. Слагах антимикотичен спирт, мазах с разни гелове и лакове, но за момента прогресивно пожълтява и започва да губи форма. Стана релефен и започна да се рони. Ходих на изследване и ми казаха, че е гъбичка...

Малко преди да ида на лекар, за да ми назначат лечение, нокътя ми се вкопа! Боли ужасно, събира се гной, а не мога да го почистя, камо ли да изрежа... Дайте ми съвет, къде да ида? Хирург или медицински педикюр? Лекарката ме прати директно под ножа...
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот Lollipop » 08 Сеп 2015, 09:18

По-добре на хирург според мен, отколкото на тези козметичните процедури, все пак има и гной и гъбички и т.н. Звучи сериозно, по-добре да потърсиш по-професионална помощ.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот Mon_ton » 08 Сеп 2015, 10:55

По-добре се довери на добър маникюрист и попитай първо за мнения и отиди при човек, който е правил такива процедури, не рискувай.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dandelion » 08 Сеп 2015, 12:35

Говорих с приятелки, които са имали същия проблем, и ме пратиха при маникюристка. Мненията и на двете бяха, че дори да ми извадят нокътя, не е гаранция, че няма да израстне отново деформиран и със същия гъбичен проблем.

Запазих час при професионална педикюристка и ще видим.
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот svetlozara » 08 Сеп 2015, 12:45

dandelion написа:Говорих с приятелки, които са имали същия проблем, и ме пратиха при маникюристка. Мненията и на двете бяха, че дори да ми извадят нокътя, не е гаранция, че няма да израстне отново деформиран и със същия гъбичен проблем.

Запазих час при професионална педикюристка и ще видим.

Toва е истина, че деформацията се запазва, дори и нокътчето да падне, за съжаление. Дано да ти помогне маникюристката, кажи после как е минало.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот svetlozara » 12 Сеп 2015, 14:46

И аз имах такъв нокът, беше м ноого гадно, имам приятелка маникюристка и ми го оправи, оф ама колко боли не е истина! Приготви се да стискаш зъби.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот kauda » 12 Сеп 2015, 15:09

dandelion написа:Говорих с приятелки, които са имали същия проблем, и ме пратиха при маникюристка. Мненията и на двете бяха, че дори да ми извадят нокътя, не е гаранция, че няма да израстне отново деформиран и със същия гъбичен проблем.

Запазих час при професионална педикюристка и ще видим.

Как мина процедурата?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dandelion » 02 Окт 2015, 11:36

Процедурата беше ужасна, докато не ми изкара гигантското парче нокът, впило се в месото на пръста. Жената сложи някаква обезболяваща паста, която да тушира малко болката, но то няма как изцяло. А и малко или много аз си бях доста стегната от ужас да не ми прещипе месото с клещите.

Това за няколко секунди стана, после ми проми мястото, след като почисти гнойта, шурна кръв и му сложи антибиотик. Буквално за няколко минути болката намаля значително, спря да е от тази пулсиращата. Мястото зарастна за около седмица. Сега съм доста добре, ще ходя скоро пак при нея, за да започнем постепенно изпилване на плочката. Ще третирам локално с мазила, пък ако не се повлияе, ще ида на лекар. Не ми се ще да приемам хапчета, понеже зная, че натоварват черния дроб страшно много... Ох, гадни гъби!
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот nadqta » 02 Окт 2015, 13:37

dandelion написа:Процедурата беше ужасна, докато не ми изкара гигантското парче нокът, впило се в месото на пръста. Жената сложи някаква обезболяваща паста, която да тушира малко болката, но то няма как изцяло. А и малко или много аз си бях доста стегната от ужас да не ми прещипе месото с клещите.

Това за няколко секунди стана, после ми проми мястото, след като почисти гнойта, шурна кръв и му сложи антибиотик. Буквално за няколко минути болката намаля значително, спря да е от тази пулсиращата. Мястото зарастна за около седмица. Сега съм доста добре, ще ходя скоро пак при нея, за да започнем постепенно изпилване на плочката. Ще третирам локално с мазила, пък ако не се повлияе, ще ида на лекар. Не ми се ще да приемам хапчета, понеже зная, че натоварват черния дроб страшно много... Ох, гадни гъби!

Радвам се, че си се възстановила вече от това вкопаване на нокътя, но гъбичките не са шега работа, по-добре е да отидеш специалист да ти изпише правилните мазила или там каквото лечение сметка за необходимо да назначи, иначе по този начин със стихване на симптомите може да се влечеш доста дълго, след което пак да се възбужда този проблем!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Вкопан нокът, помощ!

Мнениеот dandelion » 05 Окт 2015, 14:48

nadqta написа:
dandelion написа:Процедурата беше ужасна, докато не ми изкара гигантското парче нокът, впило се в месото на пръста. Жената сложи някаква обезболяваща паста, която да тушира малко болката, но то няма как изцяло. А и малко или много аз си бях доста стегната от ужас да не ми прещипе месото с клещите.

Това за няколко секунди стана, после ми проми мястото, след като почисти гнойта, шурна кръв и му сложи антибиотик. Буквално за няколко минути болката намаля значително, спря да е от тази пулсиращата. Мястото зарастна за около седмица. Сега съм доста добре, ще ходя скоро пак при нея, за да започнем постепенно изпилване на плочката. Ще третирам локално с мазила, пък ако не се повлияе, ще ида на лекар. Не ми се ще да приемам хапчета, понеже зная, че натоварват черния дроб страшно много... Ох, гадни гъби!

Радвам се, че си се възстановила вече от това вкопаване на нокътя, но гъбичките не са шега работа, по-добре е да отидеш специалист да ти изпише правилните мазила или там каквото лечение сметка за необходимо да назначи, иначе по този начин със стихване на симптомите може да се влечеш доста дълго, след което пак да се възбужда този проблем!

Знам, знам, ще трябва. Иначе гледах разни клипчета за самолечение с оцет, но ми се струва много несериозно.
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта