Бихте ли родили с дула?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Mamacita » 01 Окт 2015, 12:51

Snejna написа:
maminka написа:Въросът беше риторичен за близнаците, т.е. нито ти, нито аз знам дали не е бременно момичето с две дечица, относно разбирането, само мога да кажа, че съм минала два пъти от там, като втория родих близнаци и да ти кажа, не беше кой знае какво приключение или геройство, за да имам нужда от човек, който да ме насърчава и да ми стиска ръката. Относно плащането, наистина - нямам идея как става, но въпрек това смятам, че колкото и да са парите пак ще е по-разумно да ги даде за детето си отколкото за собствена облага, която в крайна сметка не е сигурно дали ще получи :D

За щастие, повечето от нас са минали по този път и да, всички сме живи и здрави, но това не означава, че за 200-300лв. трябва да се подлагаш на стрес и напрежние, след като може да имаш близък човек. А историите как за тези пари ще си купиш нещо за детето знаем, че не е така, особено за една жена, която има семейство е напълно наясно, че със "спиране на цигарите" не се купува ферари.

От една страна е така, но аз като спрях доста добре ми се отрази на джоба и не мога да кажа, че не усетих разлика, напротив, имаше, същото е и с това, все пак всеки си знае с какъв бюджет разполага и доколко биха му се отразили тези 200-300 лева!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Окт 2015, 13:14

Това е до светоусещане! За някои е прекрасно, за други излишно. Ако това е твоят начин не мисля, че парите биха били нещото, което да те ограничава и да те кара да се замисляш!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Сеп 2018, 10:14

Интересно ми е дали в болниците позволяват това и тук разбира се, не говоря за частните болници в София, а по останалите градове.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 01 Окт 2018, 15:05

И аз ще се радвам да разбера, ако и в останалите градове освен София предлагат раждане с дула, щом като трябва да се абстрахираме от частните болници в София. Хайде да чуем мнения. Няма да се разделяме на ''ние- те'', но коя болница в провинцията може да ти предложи дула?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Окт 2018, 22:53

При нас, в Стара Загора, не съм сигурна, дали реално в някоя болница биха пуснали, дори и в частна. МНого се съмнявам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот nefertiti » 03 Окт 2018, 17:48

За дули знам, че и в София има само в болница Свети Лазар. Другите не предлагат тази услуга ли, помощ ли, не знам как да го нарека.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот radipetrova » 03 Окт 2018, 18:32

Бабите навремето само с дули са раждали…
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Окт 2018, 18:45

radipetrova написа:Бабите навремето само с дули са раждали…
Като почнете с тея баби, ти сег акато баба си ли живееш.........
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот radipetrova » 03 Окт 2018, 18:59

Не, просто ми идват малко в повече всички тези „новости“ в живота.
Monika_Spasova написа:
radipetrova написа:Бабите навремето само с дули са раждали…
Като почнете с тея баби, ти сег акато баба си ли живееш.........


Не, просто ми идват малко в повече всички тези „новости“.
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2018, 11:37

Не знам какво ти пречи създаването на удобство по време на раждането, даже едно време са раждали с нещо като дула. Имала е една баба там акушерка, но е имало и други жени, които са помагали на раждането, говорили са на раждащото момиче, помагали са, а не като сега, мри куче и не пищи, че гледаме у фейса и пушим цигари.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта