Бихте ли родили с дула?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 04 Окт 2018, 15:00

Само за пример ще дам това- в Англия почти всяка жена ражда с дула. Пък може би и техните баби да са раждали с дули. Иначе нещо се замълчахме, коя друга болница освен споменатата Свети Лазар предлага дула?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Frac » 04 Окт 2018, 15:14

Ако това ще успокои положението и бъдещата майка ще се чувства по-добре-защо не. Всичко положително е добре дошло. Ако трябва да избирам между дула и съпруга си по време на раждане-ще избера дулата.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Буба Мара » 04 Окт 2018, 15:29

Ако имам такава възможност - да, бих родила с дула, но за сега не се очертава вариант да раждам повече. Но ако ми се наложи, имам голямо желание да е в един акушерски кабинет, където акушерките не са дули, но изглежда успешно съчетават нещата между конвенционалната медицина и алтернативната. За едно мислене, което е на границата и се чуди кой път да хване като мен, това е идеалният вариант. :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 05 Окт 2018, 10:29

В западните страни особено в Англия, масово се ражда с дули. При нас тепърва се разчува за тях, но аз също бих включила в екипа си за раждане и дула.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот krasi_more » 05 Окт 2018, 10:34

Мисля, че дула човек може да си намери странично, а не да бъде предложена от болницата, да не говорим, че трябва да е човек, с който се познаваш и имаш изградена връзка вече, иначе просто е мила жена, стояща до главата ти. Дулата има много по-голяма роля в едно раждане, от това просто да бъде там.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 08 Окт 2018, 14:43

krasi_more написа:Мисля, че дула човек може да си намери странично, а не да бъде предложена от болницата, да не говорим, че трябва да е човек, с който се познаваш и имаш изградена връзка вече, иначе просто е мила жена, стояща до главата ти. Дулата има много по-голяма роля в едно раждане, от това просто да бъде там.


И къде според теб се намират тези дули странично? С обява ли ги търсиш, още повече, че засега знаем, че само една болница ги предлага като възможност.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Буба Мара » 08 Окт 2018, 17:20

annamaria написа:
krasi_more написа:Мисля, че дула човек може да си намери странично, а не да бъде предложена от болницата, да не говорим, че трябва да е човек, с който се познаваш и имаш изградена връзка вече, иначе просто е мила жена, стояща до главата ти. Дулата има много по-голяма роля в едно раждане, от това просто да бъде там.


И къде според теб се намират тези дули странично? С обява ли ги търсиш, още повече, че засега знаем, че само една болница ги предлага като възможност.

Достатъчно е да пуснеш търсачката в гугъл за да си намериш дула. Друг е въпросът дали болничното заведение би се съгласило да пусне тази жена при теб. По принцип нашите медицински лица изпадат в другата крайност - тотално консервативни са и трудно възприемат нови лекарски практики. Това от друга страна рязко увеличава домашните раждания и всякакви алтернативни раждания, които невинаги са безопасни и водят до застрашаване живота на майката и детето.. а колко би било хубаво, ако всички работиха в синхрон и не си "мереха" знанията кое как трябва да бъде :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Окт 2018, 10:48

Точно, че може да се потърси и чрез информация от други хора, дулата е повече от компания в родилната зала, която може да ти предложи болницата, тя изгражда специална връзка с родилката, ако това липса, какво я различава от мила акушерка?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 09 Окт 2018, 12:16

Дула или ''мила акушерка''? Последното в държавна болница трудно можеш да го намериш. И едва ли би се съгласила да допусне дула до теб. Но иначе опцията избор на екип я вкараха.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2018, 13:02

Има и добри акушерки по държавните болници, не всички са чудовища, дори и по частните болници има такива, от които не получаваш добро внимание. Хората са различни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта