Бихте ли родили с дула?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Frac » 09 Окт 2018, 16:27

Аз мисля, че дулата влиза в роля далеч преди раждането. Нали трябва да познава бъдещата майка, от какво се успокоява, какво харесва или не, да предвижда някакви неща, които чисто от хормони може да не съобрази майката или да реагира импулсивно. Естествено е неразделна част от процеса на раждане. Това обаче не е така застъпено при нас или поне аз не съм чувала.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2018, 19:22

Frac написа:Аз мисля, че дулата влиза в роля далеч преди раждането. Нали трябва да познава бъдещата майка, от какво се успокоява, какво харесва или не, да предвижда някакви неща, които чисто от хормони може да не съобрази майката или да реагира импулсивно. Естествено е неразделна част от процеса на раждане. Това обаче не е така застъпено при нас или поне аз не съм чувала.

Точно, дулата трябва да бъде приятелка, чела съм истории на жени, родили с дула, никоя не казва - срещнах я в болницата. "раждането" с дула започва месеци преди да се появи бебето на бял свят.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 10 Окт 2018, 14:40

Frac написа:Аз мисля, че дулата влиза в роля далеч преди раждането. Нали трябва да познава бъдещата майка, от какво се успокоява, какво харесва или не, да предвижда някакви неща, които чисто от хормони може да не съобрази майката или да реагира импулсивно. Естествено е неразделна част от процеса на раждане. Това обаче не е така застъпено при нас или поне аз не съм чувала.


Разбира се. Дулата не идва в последния момент. Тя опознава бъдещата майка още преди да е родила. Засега съм чувала само в болница Свети Лазар да я предлагат като възможност.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Mon_ton » 10 Окт 2018, 20:25

Има сайт, в който може да ис намерите дула, - бг дула се казва.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2018, 10:17

Разгледах сайта, много е интересен. :) Пак странно как човек си избира своята дула, трябва да се получи връзка между хората.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 11 Окт 2018, 16:10

Чудесно. Ето, че дулата не е съвсем непознато нещо за нашата страна. А за това как се избира може би по симпатия или препоръки.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот nefertiti » 24 Окт 2018, 17:26

radipetrova написа:Не, просто ми идват малко в повече всички тези „новости“ в живота.
Monika_Spasova написа:
radipetrova написа:Бабите навремето само с дули са раждали…
Като почнете с тея баби, ти сег акато баба си ли живееш.........


Не, просто ми идват малко в повече всички тези „новости“.


Това не е новост. И аз не виждам нищо лошо в това ако има помага, защо да не се възползват?
А ако живеехме като бабите си, може би щяхме да сме по-здрави.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Окт 2018, 18:04

Новосртите в живота всъщност ни връщат доста назад към корените ни...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот annamaria » 25 Окт 2018, 11:00

Страхотно е да родиш с дула, особено в случаите на предишно тежко раждане. Тъй като имам позната в Англия, която е ползвала дула, всъщност тя е ползвала при второто си раждане. Първото и е било доста тежко и това я е спирало да вземе решение за второ дете. Естествено след време е успяла да се навие на втора бременност, но е разучила колко е важно до теб да има човек в момента на раждането, който да те подкрепя психически. Запознали са срещите си още по време на първия триместър и буквално и е действала като психолог по време на бременността и раждането. Мисля, че и преди го бях казвала, но там масово раждат с дули. Тук при нас е по-малко застъпено, може би го възприемаме като глезотия, но всъщност не е.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Tinki » 25 Окт 2018, 16:40

Засега май само в Свети Лазар съм чула да има дули. Междувпрочем нека не се подценява и ролята на консултантите по кърмене. Видях, че там имат и такъв.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта