Бихте ли родили с дула?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Kaya » 16 Сеп 2015, 10:06

Както знаете, очакваме второ дете и много се чудим как да подходим с раждането. Вече го няма този страх и незнание, което съпровожда жената при първото раждане.Чудя се за асистираното раждане с дула, която да ми помогне да се справя по-леко и по-спокойно. Имам приятелка, която скоро роди в компанията на една жена, която ми препоръча, беше много доволна. Каза, че през цялото време ѝ е давала подкрепа, успокоявала я е, правила е масажи. Хубавото е, че вече в доста болници позволяват компанията на дулата по време на раждането. Вие мислите ли, че има полза от дула, бихте ли родили с такъв човек до вас? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Сеп 2015, 10:25

Ами мисля, че има голямо значение това какъв е човекът до теб, т.е. бащата, ако той качествено може да изпълни задълженията, на една дула, то не се нуждаеш от такава. А и от друга страна ти е второ раждане, наясно си как стават нещата, на твое място не бих давала грешни пари и за такъв човек, бих предпочела да взема нещо за детето си.
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Kaya » 16 Сеп 2015, 10:28

веселказасмяна написа:Ами мисля, че има голямо значение това какъв е човекът до теб, т.е. бащата, ако той качествено може да изпълни задълженията, на една дула, то не се нуждаеш от такава. А и от друга страна ти е второ раждане, наясно си как стават нещата, на твое място не бих давала грешни пари и за такъв човек, бих предпочела да взема нещо за детето си.

Да услугата не е евтина изобщо, но стресът, който ми е останал от предишното раждане и отношението на персонала, сякаш ми се иска да имам някой до мен. Мъжът ми не мисля, че ще се справи с това.. :roll:
Точно за това се чудя дали да се доверя на тази услуга, или да стисна зъби.. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот exotic » 16 Сеп 2015, 11:47

Kaya написа:
веселказасмяна написа:Ами мисля, че има голямо значение това какъв е човекът до теб, т.е. бащата, ако той качествено може да изпълни задълженията, на една дула, то не се нуждаеш от такава. А и от друга страна ти е второ раждане, наясно си как стават нещата, на твое място не бих давала грешни пари и за такъв човек, бих предпочела да взема нещо за детето си.

Да услугата не е евтина изобщо, но стресът, който ми е останал от предишното раждане и отношението на персонала, сякаш ми се иска да имам някой до мен. Мъжът ми не мисля, че ще се справи с това.. :roll:
Точно за това се чудя дали да се доверя на тази услуга, или да стисна зъби.. :mrgreen:

Аз нямам деца и не мога да си представя какво си изживяла, но тук май допира до това дали искаш да пребориш собствените си страхове или да ги оставиш друг да се справя с тях. Иначе ако сте достатъчно близки с мъжа ти, едва ли има причина да не оставиш тази работа на него, някак близък ти е, поне аз съм по-затворена и не мисля, че ще мога да се отпусна и да приема успокоителните думи на някой буквално чужд човек.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Snejna » 16 Сеп 2015, 12:00

Не си ли закъсняла за дулата, според мен трябва да се съберете още от началото на бременността да се опознаете, да почувстваш дали е твоя човек, ти кога трябва да раждаш? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2015, 13:56

Не мисля, че е лошо, но сякаш щом толкова се чудиш не това е твоя вариант, обмисли таткото дали няма да е по-удачно да присъства или намери лекар на който имаш по-голямо доверие.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот maminka » 16 Сеп 2015, 14:43

Snejna написа:Не си ли закъсняла за дулата, според мен трябва да се съберете още от началото на бременността да се опознаете, да почувстваш дали е твоя човек, ти кога трябва да раждаш? :roll:

И да й плаща 7-8 месеца невероятни суми, за да се чувства комфортно за едни 72 часа, в най-лошия случай на раждане - това е безумно, а ако носи близнаци?!?! :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Pipilota » 17 Сеп 2015, 11:33

Гледах цени, услугата не е много скъпа, но не знам, сякаш не е мойто призвание това, двете си деца родих нормално без присъствието на външен човек, но признавам, с лекарката си бяхме вчудесни отношения и постоянно беше при мен. Сигурно, ако нямах доверие в лекаря до себе си бих поискала да имам дула, за да ме подпрепя и да не се чувствам сама и в опасност. :roll: Моят съвет е да потърсиш лекар на който да разчиташ и за адекватни действия, отколкото да се доверяваш на масажистка. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Fancy » 17 Сеп 2015, 12:40

Pipilota написа:Гледах цени, услугата не е много скъпа, но не знам, сякаш не е мойто призвание това, двете си деца родих нормално без присъствието на външен човек, но признавам, с лекарката си бяхме вчудесни отношения и постоянно беше при мен. Сигурно, ако нямах доверие в лекаря до себе си бих поискала да имам дула, за да ме подпрепя и да не се чувствам сама и в опасност. :roll: Моят съвет е да потърсиш лекар на който да разчиташ и за адекватни действия, отколкото да се доверяваш на масажистка. :mrgreen:

Е, нямаш право да говориш така за жените, те със сигурност изучават по-дълбоко целия процес, дори и да не са майки, но въпреки това и аз не виждам кой знае каква нужда от тях. От друга страна има и жени, които са по-чувствителни и такива, които са преживели ужасни неща покрай предишно раждане, както Kaya, явно така че всеки знае сам за себе си.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Бихте ли родили с дула?

Мнениеот Kaya » 17 Сеп 2015, 15:15

Чак ужасни неща не съм преживяла, но се чувствах безпомощна и сякаш че няма към кой да се обърна просто за да видя някой мил поглед, затова сега съм пред тази дилема. Но този път поне усещам близост с лекарката си и се надявам когато дойде момента отношенията ни да се задържат добри, затова се чудя толкова, но може би няма да ми навреди особено да се срещна с някоя жена и да обсъдим раждането... :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron