Хипотонията-ниското кръвно налягане

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Forman » 23 Ное 2011, 11:24

Според мен ниското кръвно се дължи на не достатъчно течности в организма. Приемането на 1-1,5 литра вода на ден спомага за регулирането на жизнените процеси в организма. А кафето мили дами, е диуретик затова пиенето на повече от две кафета на ден не вдигат кръвното налягане, а по скоро го свалят.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот radowen » 25 Ное 2011, 14:47

Forman написа:Според мен ниското кръвно се дължи на не достатъчно течности в организма. Приемането на 1-1,5 литра вода на ден спомага за регулирането на жизнените процеси в организма. А кафето мили дами, е диуретик затова пиенето на повече от две кафета на ден не вдигат кръвното налягане, а по скоро го свалят.

Не знам дали е така - наливам се с билкови чайчета, смея да твърдя че и доста вода и сокчета си пийвам, но ръцете и краката ми са ледени!
Мерили са ми кръвното, когато вече съм се наобядвала солидно и изпила следобедното кафе и то с шоколад- положението е 90/60!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот сиско » 25 Ное 2011, 23:21

И аз съм с ниско кръвно и същите оплаквания, но на мен ми помага кафе, шоколад, и най-вече Кока Кола.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот valiart » 25 Ное 2011, 23:24

Аз не съм си мерила моето. Не знам в кой диапазон ми е.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 10:20

сиско написа:И аз съм с ниско кръвно и същите оплаквания, но на мен ми помага кафе, шоколад, и най-вече Кока Кола.

Аз също хапвам шоколад /колкото и да ми се иска да стопя някой и друг килограм/, но ми казаха, че това било временно решение за ниското кръвно и да наблягам на айрянчето със сол, по чаша сухо червено вино вечер, червено месо...
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Bambaa » 31 Авг 2016, 15:44

Моето все е около 110-70. Свикнала съм, но някой път направо ми се носи главата, както се казва, и съм със забавени реакции. Много не му обръщам внимание, трябва да ми е много зле, за да почна да ям шоколад или да пия кола и айрян.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта