Хипотонията-ниското кръвно налягане

Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот southern_sun » 11 Окт 2011, 09:37

От години съм с много ниско кръвно налягане( 90/60)и не пия ли кафе сутрин мога да спя цял ден без да се събудя, но не защото ми се спи, а защото все ме удря дрямката.Когато бях бременна реших да откажа кафето, тъй като бяха ми казали, че вреди на плода, но припаднах един ден и продължих да си пия по чаша на ден.Никога не съм се лекувала от това, но сега като прочетох една статия малко започнах да се замислям.Има ли друг с моя проблем и какво да предприема?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Bella » 12 Окт 2011, 14:22

И аз имам подобен проблем, дори си мисля, че е от ранна детска възраст.Никога не съм била пълничко детенце, дори обратното бях много слаба за възрастта си, като малка пиех много имуностимуланти, но не вярвам ниското ми кръвно да се е повлиявало от тях.На този етап не съм предприела никакво лечение, но съм чела, че ниското кръвно носи същите рискове каквито носи и високото.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Margo » 12 Окт 2011, 14:24

southernsun написа:От години съм с много ниско кръвно налягане( 90/60)и не пия ли кафе сутрин мога да спя цял ден без да се събудя, но не защото ми се спи, а защото все ме удря дрямката.Когато бях бременна реших да откажа кафето, тъй като бяха ми казали, че вреди на плода, но припаднах един ден и продължих да си пия по чаша на ден.Никога не съм се лекувала от това, но сега като прочетох една статия малко започнах да се замислям.Има ли друг с моя проблем и какво да предприема?

Ох кошмар е това да имаш ниско кръвно, но се чудя този продукт Вивотон дали е бил ползван от някои и какви са страничните му ефекти. Да не започна да вдигам кръвно пък тогава?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 14:02

И аз съм така, по цял ден ми се спи, а през нощта като легна и без проблем спя по 12 часа. Започнах да пия кафе, хапвам нещо сладко, и май засега не ми се иска да пия лекарства. Иначе за последните няколко години съм имала 5 припадака, заради ниско кръвно. Единия път припаднах в болница и лекарите ми измериха кръвно 60/40.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 13:20

По принцип колко е нормалното кръвно налягане за жена на 30 години, 50 килограма?
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот qproin » 24 Окт 2011, 14:49

valiart написа:По принцип колко е нормалното кръвно налягане за жена на 30 години, 50 килограма?

Мисля, че за всеки е различно. Но ми се струваш слаба и вероятно може да ти е по-ниско.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Margo » 24 Окт 2011, 15:35

qproin написа:
valiart написа:По принцип колко е нормалното кръвно налягане за жена на 30 години, 50 килограма?

Мисля, че за всеки е различно. Но ми се струваш слаба и вероятно може да ти е по-ниско.

Не смятам, че ниското кръвно налягане в случая зависи от килограмите. Кръвното налягане зависи от възрастта на човека. Щом си на 30 години се водиш зрял организъм и би трябвало да ти е 120/90, но ако се чувстваш добре с по-ниско значи това е подходящото за теб кръвно налягане. Ако години наред си била с граници 90/60 и сега ти се повиши на 120/90 естествено, че няма да се чувстваш комфортно.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот qproin » 14 Ное 2011, 15:15

И аз знам, че не зависи от килограмите, но по-слабите хора или тези, които са вечно на диета не са ли с по-ниско кръвно?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот Даниела Стоянова » 14 Ное 2011, 15:51

Аз от както се помня съм с ниско кръвно, но понякога много ми се спи и ми се вие свят, вероятно нещо не е наред. Но определено ниското кръвно налягане не зависи от килограмите на човек, аз не съм от най-слабите, дори съм малко над средното ниво и пак ми е ниско кръвното.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Хипотонията-ниското кръвно налягане

Мнениеот radowen » 23 Ное 2011, 09:55

И аз съм по същия начин, т.е. с ниско кръвно налягане. Всъщност - ниско за останалите, но за мен нормалното е 90/60. Така изкарах и бремеността си. Стане ли по-високо се чувствам дискомфортно. Не съм слаба, а и никога не съм била и това според мен няма значение за нисото кръвно. Не смятам засега да взимам лекарства, а просто 1 хубаво кафе сутрин и 1 следобяд. И няколко айряна със сол през деня! Единственото нещо, ми е проблем и мисля, че може би се дължи и то кръвно, е че ръцете и краката са ми винаги ледено студени! Замисляла съм се дали за това да не взимам някакви билкови таблети - Гинко билоба или нещо подобно?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта