Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот mangusta » 17 Сеп 2015, 17:06

Днес прочетох, че евентуално във Фейсбук ще се появи т.нар. бутон Съжалявам, който няма да е със значението на така желания от много потребители Не харесвам, ама само си представете какво би станало ако се появи такъв бутон - Не харесвам.

При положение, че се знаем какви сме българите, винаги неодобряващи и вечно мрънкащи, колко често смятате, че този бутон Не харесвам би бил използван и в какви от случаите? :roll:

Например някой е пуснал статия за българин, който е открил ново лекарство срещу рак, дали бутонът Не харесвам би бил натиснат на поне едни 20%, спрямо харесванията на статията?!

Вие кой от бутоните бихте използвали по-често и не смятате ли, че е по-скоро нормално да изразиш мнението си като напишеш коментар с какво не си съгласен, пред това да натиснеш един бутон, с който би засегнал със сигурност всичко онези хора, които са харесали въпросната статия?

А вие бихте ли използвали бутона Не харесвам :?: :?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Pipilota » 18 Сеп 2015, 06:56

С бутона Dislike ще си останем без Like. :lol: Нашият хейт не може да бъде спрян, това е, българите обичаме да сме на опаки, ако ще от сърце и душа да сме съгласни. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Snejna » 18 Сеп 2015, 11:43

Сигурно повече ще използвам положителния бутон, но това не означава, че няма да натискам и другия. Но си мисля, че доста ще се злоупотребява с него и много лайкове ще изпадат и ще се получи двойно значение, съпричастност или не харесване.. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Kremiliya » 18 Сеп 2015, 12:31

Само него ще натискам, толкова неща ме дразнят из фейсбук, даже ще го правя на инат. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2015, 12:57

Kremiliya написа:Само него ще натискам, толкова неща ме дразнят из фейсбук, даже ще го правя на инат. :mrgreen:

Tи като някакъв тотален хейтър просто :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот YoLindi » 18 Сеп 2015, 14:22

Kremiliya написа:Само него ще натискам, толкова неща ме дразнят из фейсбук, даже ще го правя на инат. :mrgreen:

Ами тези хора какво ти правят из приятелите, когато те дразнят или пазиш реноме с четирицифрени номера приятели, а всъщност се виждаш с не повече от 4-ма?!?!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Anka » 18 Сеп 2015, 15:19

А, не знам дали бих го ползвала този бутон, по-скоро за лоши новини, макар че реално, според мен се "харесва" трудът и се показва съпричастност.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Pipilota » 19 Сеп 2015, 09:27

Толкова много искаха всички да има Не харесвам бутон и сега ще го получат. Проблемът по-скоро е в природата ни да се заяждаме и като видим някоя новина за катастрофа, за смърт, болен или друго трагично ако натиснем "харесвам" моменталически решаваме, че този е отвратителен човек. По-скоро се споделя наиситна съпричастност, в която не желаеш да даваш обяснения. Dislike По-скоро ще го приемам като недоволство към работата на хората, работили по темата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Snejna » 19 Сеп 2015, 15:01

Pipilota написа:Толкова много искаха всички да има Не харесвам бутон и сега ще го получат. Проблемът по-скоро е в природата ни да се заяждаме и като видим някоя новина за катастрофа, за смърт, болен или друго трагично ако натиснем "харесвам" моменталически решаваме, че този е отвратителен човек. По-скоро се споделя наиситна съпричастност, в която не желаеш да даваш обяснения. Dislike По-скоро ще го приемам като недоволство към работата на хората, работили по темата.

Ще натискаме само Не харесвам и това е, мисля, че доста ще се променят всякакви рейтинги на различни страници. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ако във Фейсбук съществуват бутони Харесвам и Не харесвам, кой ще използвате по-често?

Мнениеот Rali_hr » 19 Сеп 2015, 15:43

Пак ще има прекалено много глупости и пак ще има недоволни, така че ще се прекалява с този нов бутон. :) Марк Зукито ми се струва, че ще си вкара малко автогол, но може и да бъркам. Като дойде ще го мислим, очаквам много нехаресвания и аз.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта