Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Malina » 02 Мар 2016, 16:25

Elica написа:
roksana написа:Сега сигурно ще скандализирам доста хора, но когато бях малка и носът ми беше запушен и после течеше като чешма, баща ми ме караше да смъркам парата на греяна ракия. Признавам, че като ме удареше чак в мозъка спиртната пара, забравях за носа. :mrgreen:

Много има, които си слагат направо ракия в носа, но така според мен повече се наранява лигавицата, отколкото да се помага. Да може и да се махат проблемите, но за в бъдеще не са ли в повече?!

Това съм го пробвала и направо те разревава, истински ужас! :banghead: Много болезнено, наистина е глупост, но има хора, които дори го прилагат и върху децата си.. :banghead:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот pravilno » 07 Мар 2016, 12:22

Malina написа:
Elica написа:
roksana написа:Сега сигурно ще скандализирам доста хора, но когато бях малка и носът ми беше запушен и после течеше като чешма, баща ми ме караше да смъркам парата на греяна ракия. Признавам, че като ме удареше чак в мозъка спиртната пара, забравях за носа. :mrgreen:

Много има, които си слагат направо ракия в носа, но така според мен повече се наранява лигавицата, отколкото да се помага. Да може и да се махат проблемите, но за в бъдеще не са ли в повече?!

Това съм го пробвала и направо те разревава, истински ужас! :banghead: Много болезнено, наистина е глупост, но има хора, които дори го прилагат и върху децата си.. :banghead:


Бабите и дядовците ни са действали по-грубичко, какво да се прави! Не са имали капки с морска вода и подобни :mrgreen:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот fawla » 07 Мар 2016, 13:45

Е айде, морска вода и какво ли не, съвсем лесно може да се направи физиологичен разтвор у дома, като се направи вода и сол и се превари, след това може да се капе в носа.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 12:23

Нещо много интересно е да се сложи памук с ракия в носа, друго, което върши работа но при по-запушен нос е да се сложи памук с ракия върху носа, за отрицателно време се сгрява и изтича ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот fairy » 16 Май 2016, 13:01

Аз я пресичам със солен разтвор, гледам и въздухът в стаята да не е сух.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта