Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот tochica. » 18 Сеп 2015, 15:15

Днес сутринта се събудих със запушен нос. Помислих си, че е защото снощи оставих прозореца леко открехнат и може би е заради това. Вече минава 3, а хремата става все по-лоша и по-лоша. Подозирам, че е вирусно.

Освен обилно течащият ми нос, започна и да ме боли главата. Идеи как да облекча хремата? Явно ваканцията ми ще мине вкъщи, със салфетки в носа... :(
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Сеп 2015, 15:32

tochica. написа:Днес сутринта се събудих със запушен нос. Помислих си, че е защото снощи оставих прозореца леко открехнат и може би е заради това. Вече минава 3, а хремата става все по-лоша и по-лоша. Подозирам, че е вирусно.

Освен обилно течащият ми нос, започна и да ме боли главата. Идеи как да облекча хремата? Явно ваканцията ми ще мине вкъщи, със салфетки в носа... :(

Не е късно още да си вземеш физиологичен разтвор и клеева тинктура, на 10мл. разтвор, слагаш 5 капки тинктура. Можеш да капеш и през 20-30 минути. :) Пробвай и ще ти помогна. Направи си топъл чай с много джинджифил и наблегни на него и вечерта. ;) Може да се излекуваш за часове, ако действаш бързо и утре пак да си на почивка! :))) Успех и бързо оздравяване! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Rali_hr » 18 Сеп 2015, 16:25

Подкрепям лечението на Ваня и аз използвам клеева за хрема бързо действа и хубавото е, че може да се слага често за разлика от капките за нос, които са по 3-4 пъти дневно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот mangusta » 22 Сеп 2015, 14:06

Rali_hr написа:Подкрепям лечението на Ваня и аз използвам клеева за хрема бързо действа и хубавото е, че може да се слага често за разлика от капките за нос, които са по 3-4 пъти дневно.

Не зная за действието, никога не съм си слагала, но относно капките, мога да кажа, че е нормално това да бъде дозировката им, просто защото няма нужда от по-честата им употреба, за сметка на това изсушават носната лигавица, което води до друг ти раздразнения.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот YoLindi » 23 Сеп 2015, 10:41

Ваня Стойчева написа:
tochica. написа:Днес сутринта се събудих със запушен нос. Помислих си, че е защото снощи оставих прозореца леко открехнат и може би е заради това. Вече минава 3, а хремата става все по-лоша и по-лоша. Подозирам, че е вирусно.

Освен обилно течащият ми нос, започна и да ме боли главата. Идеи как да облекча хремата? Явно ваканцията ми ще мине вкъщи, със салфетки в носа... :(

Не е късно още да си вземеш физиологичен разтвор и клеева тинктура, на 10мл. разтвор, слагаш 5 капки тинктура. Можеш да капеш и през 20-30 минути. :) Пробвай и ще ти помогна. Направи си топъл чай с много джинджифил и наблегни на него и вечерта. ;) Може да се излекуваш за часове, ако действаш бързо и утре пак да си на почивка! :))) Успех и бързо оздравяване! :)

Този разтвор действа ли и при запушен нос или само при такъв тип хрема, която е неконтролируема :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот MollyDolly » 23 Сеп 2015, 12:29

Мисля, че би трябвало да има противовъзпалително действие този разтвор, така че не зная доколко би могло да помогне при запушен нос, но със сигурност би имало полза от него :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Lyomi » 23 Сеп 2015, 14:12

Аз съм чувала за разтвор от хималайска сол и вода, че помага много, но не зная с каква концентрация :roll:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот dandelion » 05 Окт 2015, 14:50

Опитах го и облекчи носа ми, но хремата ми мина чак след два дни. Явно просто си е сезон за настинки и вируси...
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот Elica » 05 Окт 2015, 14:53

dandelion написа:Опитах го и облекчи носа ми, но хремата ми мина чак след два дни. Явно просто си е сезон за настинки и вируси...

Важното е, че е минало :) такива хреми тепърва предстоят ;) пробвай да подсилваш имунитета и наблегни на джинджифила и меда през зимата ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Ужасна водниста хрема - как да я пресека?

Мнениеот dandelion » 28 Окт 2015, 12:58

Elica написа:
dandelion написа:Опитах го и облекчи носа ми, но хремата ми мина чак след два дни. Явно просто си е сезон за настинки и вируси...

Важното е, че е минало :) такива хреми тепърва предстоят ;) пробвай да подсилваш имунитета и наблегни на джинджифила и меда през зимата ;)

Ох, не ми говори! В офиса през ден някой е хремав и болен! Имам чувството, че вирусчето си го гледаме и упорито си сменя носителя :)
Аватар
dandelion
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2015, 02:03

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта