Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Сеп 2015, 16:29

MollyDolly написа:Ако гладът ще е лечебен, то трябва да му има нещо на детето, а и това означава да кара само на чайове, например, което не го смятам за нормално. Що се отнася до пречистващите дни, смятам че адски много зависи от детето, възрастта му, колко е стабилна имунната му система, в кой сезон се намира и т.н.

Да де точно за прочистващите дни става въпрос, но мисля че е най-добре да си е вкъщи, а не на училище да не се тормози покрай останалите, а много красиви плодови салати могат да се изядат. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Jully » 23 Сеп 2015, 16:56

Не съм много ОК с идеята, но чак да им е голям проблем факта, че ще си хапват днес примерно само диня не мисля, че е така, но не смятам, че трябва да им се сочи с пръст "Днес си на диета" :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот exotic » 24 Сеп 2015, 11:00

Jully написа:Не съм много ОК с идеята, но чак да им е голям проблем факта, че ще си хапват днес примерно само диня не мисля, че е така, но не смятам, че трябва да им се сочи с пръст "Днес си на диета" :)

Да, точно това сочене с пръст може да докара големите неприятности в малката детска глава, но това се отнася до лятото, а зимата - цял ден на банани, как?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Alex_mor » 24 Сеп 2015, 11:10

Зимата ще ядат цитруси и ще пият сок, а и може и на зеленчуци, защо гладуването трябва дае само на плодове?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот LEILA » 24 Сеп 2015, 12:01

Alex_mor написа:Зимата ще ядат цитруси и ще пият сок, а и може и на зеленчуци, защо гладуването трябва дае само на плодове?

Ти на цитруси и сокове пробвал ли си да съществуваш цял ден, относно пресните зеленчуци през зимата не е много богат избора, аз смятам, че е по-скоро опасно за деца, не знаеш какво може да му причиниш на стомахчето :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Jully » 24 Сеп 2015, 12:06

exotic написа:
Jully написа:Не съм много ОК с идеята, но чак да им е голям проблем факта, че ще си хапват днес примерно само диня не мисля, че е така, но не смятам, че трябва да им се сочи с пръст "Днес си на диета" :)

Да, точно това сочене с пръст може да докара големите неприятности в малката детска глава, но това се отнася до лятото, а зимата - цял ден на банани, как?

Точно, че ен трябва да се чувстват некомфортно и да се притесняват, като им се каже, че са на диета и се спичат доста. ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Локумът » 24 Сеп 2015, 13:13

Оставяйте децата да ядат правилно, и няма да имат нужда от подобни прочиствания ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот ramimni » 25 Сеп 2015, 16:42

Локумът написа:Оставяйте децата да ядат правилно, и няма да имат нужда от подобни прочиствания ;)

То от правилно до правилно има много сериозна разлика, а и много от нещата, които привидно изглеждат полезни са всичко друго, но не и това!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Окт 2015, 15:22

ramimni написа:
Локумът написа:Оставяйте децата да ядат правилно, и няма да имат нужда от подобни прочиствания ;)

То от правилно до правилно има много сериозна разлика, а и много от нещата, които привидно изглеждат полезни са всичко друго, но не и това!

Хм, кое напрвимер е лъжливо правилно и полезно? Чипсът ли? :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Удачно ли е децата да се подлагат на гладуване?

Мнениеот Rali_hr » 02 Ное 2015, 09:54

Няма защо толкова много да се притеснявате. Децата могат да издържат само на плодове и даеж няма да им тежи, колкото на вас самите. ВЪпросът е нагласата, голямо количество плодове и всичко останало :) да има удоволствие от този ден, а не глад и тормоз
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron