Най-любимият стар български филм е...

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Andrey » 15 Фев 2016, 17:02

не толквоа пари, но трябва да си абсолютен дебил, че да искаш да си го причиниш. НИкой българин никога не би оценил български филм, освен ако не е от оно време и не е вече утвърден хит.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот roksana » 16 Фев 2016, 16:55

На 14-ти БТВ бяха пуснали Всичко е любов. Припомних си го с удоволствие.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Neven498 » 22 Фев 2016, 12:23

Скоро гледах "С деца на море", бях го забравила :mrgreen:
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Lollipop » 22 Фев 2016, 13:48

Neven498 написа:Скоро гледах "С деца на море", бях го забравила :mrgreen:

МНого е забавен, работа е тамм, че вече трябва да се питаме за новите български филми, за да не пускам нова тема, гледахте ли Левски, преди дни го даваха даже по тв. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот klara » 22 Фев 2016, 15:31

Lollipop написа:
Neven498 написа:Скоро гледах "С деца на море", бях го забравила :mrgreen:

МНого е забавен, работа е тамм, че вече трябва да се питаме за новите български филми, за да не пускам нова тема, гледахте ли Левски, преди дни го даваха даже по тв. :)


Разбрах, че съм си спестила много като не съм го гледала. :grin:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2016, 15:54

Lollipop написа:
Neven498 написа:Скоро гледах "С деца на море", бях го забравила :mrgreen:

МНого е забавен, работа е тамм, че вече трябва да се питаме за новите български филми, за да не пускам нова тема, гледахте ли Левски, преди дни го даваха даже по тв. :)

И аз го гледах, не го бях гледала миналата година, когато излезе, доста се разочаровах, бях чувала критики за него, но не вярвах, че са истина. Много объркан филм без смислова връзка между сцените.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Neven498 » 23 Фев 2016, 12:56

Rali_hr написа:
Lollipop написа:МНого е забавен, работа е тамм, че вече трябва да се питаме за новите български филми, за да не пускам нова тема, гледахте ли Левски, преди дни го даваха даже по тв. :)

И аз го гледах, не го бях гледала миналата година, когато излезе, доста се разочаровах, бях чувала критики за него, но не вярвах, че са истина. Много объркан филм без смислова връзка между сцените.


Не съм, но искам да го гледам. За съжаление съм изпуснала, че са го давали по телевизията.
Четох преди критиките, че е сниман с холивудски подход. Със забавен каданс в екшън сцени, по-разговорен език и че от там хората не възприемали излизането от традиционната представа за начина на представяне на нашите исторически личности като въображаеми герои, родени от сценаристи. По принцип съм отворена към нов поглед, стига да не е имитиращ нещо друго с цел ефект, за сметка на съдържание.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот kauda » 23 Фев 2016, 14:34

Като се има предвид, че българка лекар до колкото знам в САЩ е дала 1 млн. за филма, та съвсем логично да се пишат добри отзиви за филма, но истината е друга. Филмът нямаше никаква смислова връзка помежду си, не само в исторически план не струваше, но в художествен е пълна боза. Образът на Апостола не е изграден изобщо, който гледа филма се чуди с кое точно този човек е спечелил това звание Дякон. По никакъв начин този образ не те пленява и не те кара да го чувстваш специален. Аз лично, докато гледах филма през цялото време се чувствах сякаш изтървам нещо. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот Yarost » 26 Фев 2016, 21:19

Какво значение има кой е спонсорирал филма за писането на добри отзиви? Според мен те са най-вече заради това, че е изпъкнал пред останалите нови български филми, а не защото го хвалят като добър. Ако имахме хубави нови филми, те по естесвен начин щяха да го засенчат и пратят в категория "недобър". Но за съжаление имаме претенции, но нямаме нищо нагледно.
Сега очквам с интерес "Тихият ангел", дано съумеят да предствят достойно историята на един от малкото съвременни българи, за които един ден сигурно ще се говорят легенди.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Най-любимият стар български филм е...

Мнениеот pravilno » 29 Фев 2016, 12:14

Yarost написа:Какво значение има кой е спонсорирал филма за писането на добри отзиви? Според мен те са най-вече заради това, че е изпъкнал пред останалите нови български филми, а не защото го хвалят като добър. Ако имахме хубави нови филми, те по естесвен начин щяха да го засенчат и пратят в категория "недобър". Но за съжаление имаме претенции, но нямаме нищо нагледно.
Сега очквам с интерес "Тихият ангел", дано съумеят да предствят достойно историята на един от малкото съвременни българи, за които един ден сигурно ще се говорят легенди.


Не съм съгласна, че нямаме хубави нови филми. Чува се от време на време, че някой е спечелил международна награда. Даже последният награден е "Жалейка" на Елица Петкова - Златна мечка на "Берлинале". А какъв е този "Тихият ангел"? Нищо не знам за него, за кого се отнася?
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта