Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот LaCoquine » 24 Сеп 2015, 13:50

Jully написа:Хм, а в хладилника нали се промяна пак гъстотата му, става си като .. олио в хладилник. :mrgreen:

Да, но това нищо не доказва, тъй като може просто да е с по-голям процент примеси, затова се замразява, една приятелка до изпробва това :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Malina » 24 Сеп 2015, 17:12

И реално има ли начин да се разбере дали зехтина е качествен, или не? :lol: :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот draga.mihova » 30 Дек 2015, 11:46

Malina написа:И реално има ли начин да се разбере дали зехтина е качествен, или не? :lol: :roll:

Реално да се разбере доколко е качествен има начини, но трябва да разбираш и да умееш, дегостирайки го да определиш някои негови качества, но като цяло аз и ти едва ли бихме успели :idea:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот S_Milenska » 04 Яну 2016, 16:33

Такаа, сега имам голяма чуденка. У нас имам 2 зехтина - един от магазина и един ми донесе позната от Гърция, налят в бутилка от минерална вода.
Единия зехтин е 1л( Не съм използвала повече от 20мл от него), другия не съм отваряла още, 1,5 литра. Но нещото което се случви е, че купения ми замръзна в кухнята, понеже е много студено,а другия не се е променил изобщо, дори и факта, че като количество е повече, той изобщо не е променил поне малко вида си и стурктората си. :) Сега последно, кой от двата е по-фалшив- замръзналия или размразения?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот MollyDolly » 04 Яну 2016, 17:29

Че истинския би трябвало да си замръзне, тази твоя позната не зная откъде го е взимала, но като цяло, за да се запази качеството, то зехтинът трябва да е в тъмно стъкло :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Malina » 04 Фев 2016, 12:47

Сложи го в хладилника и виж дали ще замръзне, може да е бил по-малко другия и затвоа да е замръзнал, или тоя да е бил на по-топло :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта