Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот draga.mihova » 23 Сеп 2015, 11:57

Вчера купих някакъв нов зехтин, за който пише, че е 100% extra virgin, но снощи се опитах да направя едни такива кубчета с пресни билки, докато все още има такива
herbs-frozen-in-olive-oil-collage.jpg
herbs-frozen-in-olive-oil-collage.jpg (39.99 KiB) Прегледано 1608 пъти
Днес сутринта видях, че зехтинът не е мръднал, въпреки че не зная колко време му е необходимо да замръзне :roll:

Дали това може да означава, че е фалшив, тъй като ми се видя малко по-странен на мирис и вкус, но си помислих, че може аз да си втълпявам, тъй като до колкото зная зехтинът не може да се разваля :roll:
Според вас как е може да се разбере дали в един зехтин има някакви примеси или е фалшив, а за колко време трябва да се замразят тези кубчета :?:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот MollyDolly » 23 Сеп 2015, 12:54

Все по-често и аз откривам кофти зехтини, но не съм си мислила, че може да са фалшиви, не, че няма логика, нооо.... :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Lollipop » 23 Сеп 2015, 12:58

A на вкус определяте ли? Защото аз си купих една бутилка зехтин, който има страшно силен вкус на маслини, не на онова характерното гадното за зехтина, а точно на маслини. Дали е кофти? :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Lyomi » 23 Сеп 2015, 14:01

Lollipop написа:A на вкус определяте ли? Защото аз си купих една бутилка зехтин, който има страшно силен вкус на маслини, не на онова характерното гадното за зехтина, а точно на маслини. Дали е кофти? :lol:

Ами може да има някакви подобрителни на вкуса, но не е задължително да е така, сякаш има значение и цената, по-скъпите имат драстична разлика във вкуса, иначе едва ли някой може да каже колко точно са истински :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Rali_hr » 23 Сеп 2015, 15:02

Кой зехтин се води по-скъп? :) Имам предвид, цена около 13-15лв. на литър скъп ли е или е ниско качество?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Fancy » 23 Сеп 2015, 16:36

Rali_hr написа:Кой зехтин се води по-скъп? :) Имам предвид, цена около 13-15лв. на литър скъп ли е или е ниско качество?

Смятам, че е съвсем в реда на нещата, останалите са или помаче, или някакви, които на нищо не приличат :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Jully » 23 Сеп 2015, 16:50

Rali_hr написа:Кой зехтин се води по-скъп? :) Имам предвид, цена около 13-15лв. на литър скъп ли е или е ниско качество?

Аз си вземам горе долу за такива цени! :) Мисля, че е средна хубост и съм доволна. А и от къде да знам кой зехтин е хубав и кой лош, че да кажа този става, а този не :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот exotic » 24 Сеп 2015, 11:21

Jully написа:
Rali_hr написа:Кой зехтин се води по-скъп? :) Имам предвид, цена около 13-15лв. на литър скъп ли е или е ниско качество?

Аз си вземам горе долу за такива цени! :) Мисля, че е средна хубост и съм доволна. А и от къде да знам кой зехтин е хубав и кой лош, че да кажа този става, а този не :)

Освен тези, които са с етикет Био, може би са около 20 лева за половинка, но останалите extra virgin не съм виждала с цени над 15 лева за литър :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот LEILA » 24 Сеп 2015, 11:58

Пробвах да налееш половин чаша зехтин и да го замразиш, аз не съм го правила, но една приятелка каза, че трудно ставало, до седмица би трябвало да е замръзнал, ако е истински зехтинът :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Как да разбера дали зехтинът е фалшив?

Мнениеот Jully » 24 Сеп 2015, 12:03

Хм, а в хладилника нали се промяна пак гъстотата му, става си като .. олио в хладилник. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта