За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2015, 13:56

Doktoricata написа:
dinkog написа::mrgreen: Че и са гъзари и искат телефона им да е голям и да е много готин с всевъзможни екстри!

О, да, като излизат нови модели ми настръхва косата, почва се едно мрънкане, както се казва, мерят си телефоните... :mrgreen:

Наистина е така. Сега наистина започнахме у дома да обсъждаме въпроса и решихме с баща ѝ, че е по-добре да ѝ вземем възможно най-обикновен телефон, все пак тя е там за да учи, а не да си говори по телефона и да рови в интернет. А тя заяви, че ще ѝ се подиграват, всички били със супер телефони, а само тя трябвало да ходи със смотан.. останах без думи. Не знам как да постъпя. :(
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Doktoricata » 13 Окт 2015, 12:59

Не знам защо го позволихме това, моя приятелка, която живее в Лондон и е доста добре материално, има две деца на 11 и 13г., които нямат телефони, те там са забранени в училищата им. Когато иска да се свърже с тях се обажда в училището и те я свързват.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот веселказасмяна » 13 Окт 2015, 13:56

Doktoricata написа:Не знам защо го позволихме това, моя приятелка, която живее в Лондон и е доста добре материално, има две деца на 11 и 13г., които нямат телефони, те там са забранени в училищата им. Когато иска да се свърже с тях се обажда в училището и те я свързват.

Все пак разликата, предполагам се сещаш каква е, в манталитета, в начина на разбиране на света, както от страна на децата, така и на възрастните...
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Yarost » 21 Окт 2015, 16:58

аз съм ''за''. но не и за последните модели писък на модата. един нормален телефон, колкото да си чуя детето.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2015, 08:12

Doktoricata написа:Не знам защо го позволихме това, моя приятелка, която живее в Лондон и е доста добре материално, има две деца на 11 и 13г., които нямат телефони, те там са забранени в училищата им. Когато иска да се свърже с тях се обажда в училището и те я свързват.

Мисля, оснве това и факта, че децата са по цял ден ангажирани. При нас спокойно бягат от училище и никой не звъни на родителите. Там до колкото знам, ако родителя не се е обадил се обаждат да питат къде е детето, тук хваща пътя и ако не се появи седмица може да пита. Е как тогава да не поддържаш постоянна връзка с детето си? Не мога да се съглася, че тук не е необходим, особено пък на по-големи деца, които дори вече се движат сами.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот dejavu » 22 Окт 2015, 11:51

Yarost написа:аз съм ''за''. но не и за последните модели писък на модата. един нормален телефон, колкото да си чуя детето.

На същото мнение съм, най-малкото, че времената толкова се променят, че няма как да си спокоен, докато детето ти е на училище и нямаш никаква връзка с него!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Rali_hr » 22 Окт 2015, 14:37

Съвсем обикновени телефони имат моите, тъч скрийн са да, но са от 100лв., обикновени и малки. Имат интернет, който ползват асмо вкъщи, щото на картите нямат :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Pipilota » 22 Окт 2015, 16:38

Rali_hr написа:Съвсем обикновени телефони имат моите, тъч скрийн са да, но са от 100лв., обикновени и малки. Имат интернет, който ползват асмо вкъщи, щото на картите нямат :D

Да,т олкова им стига, и аз съм взела такъв на големия. Но има деца със страшно модерни телефони, не мисля, че това е правилно и заслужено дори. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Doktoricata » 23 Окт 2015, 13:14

Pipilota написа:
Rali_hr написа:Съвсем обикновени телефони имат моите, тъч скрийн са да, но са от 100лв., обикновени и малки. Имат интернет, който ползват асмо вкъщи, щото на картите нямат :D

Да,т олкова им стига, и аз съм взела такъв на големия. Но има деца със страшно модерни телефони, не мисля, че това е правилно и заслужено дори. :roll:

Тази година на морето, на приятел 8 годишния му син беше с айфон 6s, след като всички го гледаха странно, баща му се притесни и каза, че майакта го е купила, те са разведени. :!:
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Окт 2015, 15:18

Е то наистина е прекалено това, на 2 шамара живот, да се разхожда с такъв телефон. На братовчед ми във 2-3 клас му откраднаха телефона, въпреки че не бее кой знае какво. Затова и аз мисля, че телефон - може, но възможно най-дървения, колкото за връзка с детето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта