Какви са ползите да се пие топла вода?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Сеп 2015, 10:55

Локуме, твоята жена само топла вода ли е пила, или е пила сутрин примерно, както казва karcheva?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Rali_hr » 29 Сеп 2015, 11:18

И аз съм чувала такива истории за топлата вода, но никога не съм пробвала. На мен ми е странно да пия топла вода, а представям си да съм зажадняла и изморена и да седна да пия на малки глътни гореща вода... блаах :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Karcheva » 30 Сеп 2015, 09:54

Свиква се да пиеш топла вода. Аз като цяло с дни не пиех вода, пиех течности, но не и вода, което е мн зле за тялото. Сега това ми е първата работа сутрин, дори през деня ми е по лесно да пия топла вода отколкото студена (стига да не е 30 градуса де).В момента спазвайки някакъв хранителен режим забелязах, че ако съм гладна и изпия чаша топла вода глада си заминава. Така че, човек може да свикне с абсолютно всичко трвбват му само 3 дни. Преди неможех без кола и нещо сладко, сега..... Не помня кога за последно пих кола, за сладкото помня де ;)
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Pipilota » 30 Сеп 2015, 10:01

Аз лично обожавам да пия вода,даже не я харесвам овкусена с лимон и подобни. Но топла сякаш не мога, имам чувството, че веднага започва да ми се повдига, може би защото се опитвам да я изпия наведнъж, Karcheva ти как правиш, на малки глътки или на екс?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Karcheva » 30 Сеп 2015, 12:53

Пия си я като чай, не на екс, в рамките на 10 мин я изпивам.. И аз не обичам с лимон, само чиста и след тва пия кафе. Обаче толкова диоретично ми действа.... В рамките на 40 мин ходя по малка нужда 3 пъти, накрая вече урината е чисто прозрачна като вода, предполагам че това е хубаво.
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот donni » 30 Сеп 2015, 13:27

Karcheva написа:Пия си я като чай, не на екс, в рамките на 10 мин я изпивам.. И аз не обичам с лимон, само чиста и след тва пия кафе. Обаче толкова диоретично ми действа.... В рамките на 40 мин ходя по малка нужда 3 пъти, накрая вече урината е чисто прозрачна като вода, предполагам че това е хубаво.

Разбира се, но и студена вода (на стайна температура) да пиеш, то пак ще ти се ходи толкова често или поне така си мисля :roll: по-скоро се прилага това като начин за облекчаване на симптомите при лениви черва :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Yunona » 30 Сеп 2015, 15:03

Всяка сутрин пия топла вода - поне от десетина години. "Дозата" ми е половин литър, което е 2 големи чаши, изпити за около 20-30 минути. Започнах да пия топла вода, защото така се стимулира работата на червата, но забелязвам и други положителни ефекти. Зимата добавям лимон и джинджифил като превенция срещу грип и подобни. През студените месеци често пия само топла вода - през целия ден. Лятото - само сутрин.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот ManiJani » 30 Сеп 2015, 16:40

Yunona написа:Всяка сутрин пия топла вода - поне от десетина години. "Дозата" ми е половин литър, което е 2 големи чаши, изпити за около 20-30 минути. Започнах да пия топла вода, защото така се стимулира работата на червата, но забелязвам и други положителни ефекти. Зимата добавям лимон и джинджифил като превенция срещу грип и подобни. През студените месеци често пия само топла вода - през целия ден. Лятото - само сутрин.

Прекрасно е, че наистина има действие нещо толкова обикновено, но как имате време сутрин само водата да я пиете 20 минути, аз ставам час преди да трябва да тръгна и пак не ми стига времето, а и няма много време за сън като цяло, разкрийте я тази тайна!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Yunona » 30 Сеп 2015, 18:20

ManiJani написа:Прекрасно е, че наистина има действие нещо толкова обикновено, но как имате време сутрин само водата да я пиете 20 минути, аз ставам час преди да трябва да тръгна и пак не ми стига времето, а и няма много време за сън като цяло, разкрийте я тази тайна!


Няма тайни :) Ставам малко преди 6. Пия водата, докато се разсъня добре. После тренирам (около 50 минути). Душ, бързо оправяне на коса и към 8.30 излизам за работа.
Вечер гледам да си легна около 23, но не винаги се получава :) Е, през седмицата и 6 часа сън ми стигат, а през уикенда наваксвам. Все пак съм над 40 и имам нужда от повече време за възстановяване.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Karcheva » 30 Сеп 2015, 18:48

Е то пък колко време отнема да изпиеш чаша вода? :D Ставам, пускам каната отивам да се мия тя се сварява, сипвам попийвам докато се гримирам, че после и кафе пия. Направила съм си сметката кога да ставам за да имам време за всичко и да не бързам като обезумяла. Ставам в 6ч до 7ч съм готова и аз и детето.
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта