Какви са ползите да се пие топла вода?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Авг 2016, 16:55

не знам за топлата вода, но от 2 дена се мъча да пия вода с лимон, става ми гадно на стомаха, почва да ми се повръща дори, не знам как го пият хората, че и всеки ден! Не бих могла. :( Спасение има ли?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Lili_pili » 02 Авг 2016, 12:49

rabotnata pchela написа:не знам за топлата вода, но от 2 дена се мъча да пия вода с лимон, става ми гадно на стомаха, почва да ми се повръща дори, не знам как го пият хората, че и всеки ден! Не бих могла. :( Спасение има ли?

Защо не пробваш да си пиеш само топла вода с мед сутрин, вместо с лимон, а лимона да го слагаш в студена вода с малко подравки и други зелении? :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Авг 2016, 12:12

Lili_pili написа:
rabotnata pchela написа:не знам за топлата вода, но от 2 дена се мъча да пия вода с лимон, става ми гадно на стомаха, почва да ми се повръща дори, не знам как го пият хората, че и всеки ден! Не бих могла. :( Спасение има ли?

Защо не пробваш да си пиеш само топла вода с мед сутрин, вместо с лимон, а лимона да го слагаш в студена вода с малко подравки и други зелении? :)

Да, освен това да пробвам, определено с лимона не можем да се разберем, особено в топла вода. Иначе си пия сега напоследък студена вода с лимон и краставица и джинджифил и ми харесва много, но не е моето нещо. т.е. не може да ми замени обикновената вода, пия го това и си ожаднявам и имам нужда от нормална вода. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот pravilno » 03 Авг 2016, 14:23

Аз нищо не слагам във водата, но не пия никога студена. Не е добре, може да те пресече и да си създадеш проблеми със стомаха.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Mon_ton » 11 Яну 2018, 11:30

На мен от топла вода ми се повдига. :cussingblack: Затова предпочитам да пия по-хладна. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Frac » 02 Мар 2018, 13:28

Да се включа и аз. Сутрин, ако пия чаша топла вода, успявам да отида до тоалетната, докато само с кафе не винаги се получава. Честно казано добре ми влияе. Сутрин винаги бързам и водата много ме облекчава-колкото и смешно да звучи. Признавам, че не съм много редовна, но поне се опитвам. След това съм забелязала, че огладнявам по-рано - към 10:30 ч. (аз не закусвам) Ако не съм пила топла водичка, апетитът ми идва чак към обед.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Kremiliya » 30 Апр 2018, 10:38

Топлата вода с лимон на мен ми действа така, иначе от топлата вода почва да ми се повдига само, ама като има лимон, той ми дразни стомаха и стават работите.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Май 2018, 16:03

Пия топла вода от както съм бременна, много ми помага с ходенето до тоалетната, иначе вечно страдах от запек, което е наистина ужасно! Сега, с водата се чувствам по-добре и знам, че не приемам никакви химии, които могат да навредят на състоянието ми, това е просто вода, аефектите са поразителни. Но наистина редовно пия вода - всяка сутрин със ставането си сипвам една гореща вода, която пия, докато разглеждам фейсбука. Дори не усещам, кога я изпивам. Понякога си слагам лимон, но само когато имам, с него ефекта е още по-добър, дори.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот monsita » 20 Май 2018, 11:34

И аз пия вода с лимон, доста е приятно и определено има ефект, доста ми убива глада.
monsita
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Дек 2017, 19:17

Re: Какви са ползите да се пие топла вода?

Мнениеот Lollipop » 21 Май 2018, 12:55

Мен водата с лимон ме дразни, което ме кара да посещавам тоалетната. :mrgreen: Казано на прост език...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта