Активен въглен за детоксикация на организма?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот mimeto90 » 03 Окт 2016, 15:00

Аз знам, че се ползва, когато си се натровил с храна например или нещо подобно. Ако нямаш такива проблеми и го приемаш на здрав стомах, няма ли да предизвика неприятни усещания?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот ivoblinc » 04 Окт 2016, 09:23

mimeto90 написа:Аз знам, че се ползва, когато си се натровил с храна например или нещо подобно. Ако нямаш такива проблеми и го приемаш на здрав стомах, няма ли да предизвика неприятни усещания?


Работата на активния въглен е да извлече отрови, които са попаднали по някакъв начин в организма. Аз не виждам логика да се пие за детоксикация - като няма вещество, с което да се свърже и да извлече, едва ли ще действа добре на организма. По тази логика въгленът ще извлича и полезните вещества и така се получава недостиг на магнезий и други минерали и полезни вещества. Най-добре да се детоксикира човек с плодове, зеленчуци и чайове.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот Pipilota » 11 Окт 2016, 10:39

когато става въпрос за пречистване с активен въглен е за кратък период, които не изключва и полезната храна, така че не виждам защо някой ще седне да се притеснява, че вече му липсва какво ли не от тялото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот belleville » 11 Окт 2016, 11:01

За какъв период се прави деноксикация с активен въглен? Кратък период за мен е няколко дена, до седмица. Месец или повече да се тъпчеш с въглен не ми изглежда много здравословно. Ами ако има язва или запек човек, мисля, че е противопоказно тогава да се приема.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот S_Milenska » 22 Авг 2017, 09:01

Разбира се, че няколко дни, никой не говори за месеци. Странно е когато се приемат такива силни добавки за седмици, покрай сухото ще изгори и мокрото така.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот Ваня Стойчева » 31 Авг 2017, 15:16

Доста интересно ми беше да разбера, че хората добавят активен въглен към храната си, за да получат атрактивен цвят.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Активен въглен за детоксикация на организма?

Мнениеот Snejna » 04 Сеп 2017, 11:16

Ваня Стойчева написа:Доста интересно ми беше да разбера, че хората добавят активен въглен към храната си, за да получат атрактивен цвят.

И аз чух за тази мода да се добавя активен въглен. В крайна сметка като не вреди няма лошо да се използва за да се добави ефект към храната. Мисля, че тоя черен сладолед, който беше голям хит в инстаграм това лято е направен точно с активен въглен.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron