Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот niya_mazova » 30 Сеп 2015, 16:51

Yunona написа:
Malina написа:Даа, яла съм! :) Невероятно е, но е само за ценители, че си е доста сериозна работа. :) Ядохме го в самото село го продават производителите. ;)


А дали дадоха инфо с какво е най-добре да се комбинира? Какво му върви като акомпанимент на масата?
Много съм любопитна по отношение на това сирене и смятам да го опитам при първа възможност.

Всъщност след коментара на Малина и аз много се запалих, все пак не е далеч от София, някой уикенд може да отскочим до Черни вит, доколкото разбрах се намира малко след Етрополе и малко преди Троян :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот S_Milenska » 01 Окт 2015, 09:44

Да си направим една форумна среща в Черни вит ви предлагам. :lol: :lol: :lol:
Мисля, че нашенските майстори на вина биха препоръчали нашенско червено вино в комбинация със сиренето ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Kremiliya » 01 Окт 2015, 11:04

До колкото знам, проблемът е, че това сирене се яде само на някакво изложение, предполагам, че Малина и тя от там е яла. :( Няма начин да бъде купено от никъде, нямам идея самия производител, който и да е той, дали лично продава, поне на познати. Но до колкото знам няма шанс да бъде купено.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Ginger » 01 Окт 2015, 11:27

S_Milenska написа:Да си направим една форумна среща в Черни вит ви предлагам. :lol: :lol: :lol:
Мисля, че нашенските майстори на вина биха препоръчали нашенско червено вино в комбинация със сиренето ;)

Да, сякаш с червени вина, но от червено до червено голяма разлика има, по-скоро смятам, че трябва да дообогатява вкуса, а не да го потушава или отмива, редно е да се помисли по този въпрос, но като начало е хубаво да се опита самото сирене :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Окт 2015, 14:03

Зависи от вкуса на сиренето. ;) А и от друга страна, според мен е еистинска философия да разпознаеш кое сирене с какво вино си върви ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Malina » 30 Окт 2015, 16:34

Kremiliya написа:До колкото знам, проблемът е, че това сирене се яде само на някакво изложение, предполагам, че Малина и тя от там е яла. :( Няма начин да бъде купено от никъде, нямам идея самия производител, който и да е той, дали лично продава, поне на познати. Но до колкото знам няма шанс да бъде купено.

Да, така е, не го продават свободно и не може да се купи от никъде :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот MGB » 30 Окт 2015, 16:35

Monika_Spasova написа:Зависи от вкуса на сиренето. ;) А и от друга страна, според мен е еистинска философия да разпознаеш кое сирене с какво вино си върви ;)

Затова и си има т.нар. наръчници, а и при наличието на толкова много вида вина и сирена, но има някои основни неща, по които си приличат, горе-долу така май се нацелват :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Monika_Spasova » 04 Ное 2015, 11:03

MGB написа:
Monika_Spasova написа:Зависи от вкуса на сиренето. ;) А и от друга страна, според мен е еистинска философия да разпознаеш кое сирене с какво вино си върви ;)

Затова и си има т.нар. наръчници, а и при наличието на толкова много вида вина и сирена, но има някои основни неща, по които си приличат, горе-долу така май се нацелват :idea:

Има наръчник за сирене и вина? :shock:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Lyomi » 13 Яну 2017, 13:30

Колкото и да ме е срам да го кажа, и аз не съм го чувала. За какво е полезно?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Опитвали ли сте зеленото сирене от Черни вит?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2017, 13:33

Lyomi написа:Колкото и да ме е срам да го кажа, и аз не съм го чувала. За какво е полезно?

Няма здравословни характеристики, това е сорт сирене за хапване, не е лечебно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта