Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Nightmare » 16 Дек 2016, 15:03

qwerryyy написа:Моите наблюдения са, че мъжете полудяват по това жена им да се храни пълноценно по време на бременността и никой не би подкрепил гладуване, освен ако не са някаква изфирясала суровояда двойка.


Абсолютно съм съгласна, трябва и двамата да са изперкали на тази тема, за да позволят в това състояние жената да гладува или да се храни само със строго определени неща.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Lollipop » 30 Дек 2016, 13:29

Има си всякакви хора, сякаш не сме виждали досега жени, родили примерно вкъщи, а онзи случай,когато жената роди на земята в Габрово, и кучето й се търкаляше до детето. ТУка за едно ядене на въпрос ще го правите... те децата си държат с някаква строга диета, безумие тотално.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Kaya » 30 Дек 2016, 14:38

Ако всичко се случва под наблюдението на лекари, не бих имала нищо против, нищо чак толкова не се променя с бременността и затова едно контролирано гладуване, дори може да си доведе до някакви плюсове.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот kauda » 30 Дек 2016, 16:16

И аз не мисля, че е чак толкова страшно, след като по такъв начин е живяла женат аи преди бременността. Не от всичко трябва да се откажем, когато сме бременни! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Lisica » 04 Яну 2017, 16:36

Ако не се прави под лекарско наблюдение си мисля, че рисковете биха били немалко, но ако лекар наблюдава бременността го няма страшно. Опасното е на жената да не й призлее, на бебето надали ще му стане нещо.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот gabinka_80 » 05 Яну 2017, 11:26

Прекалено ми се вижда чак и гладуване по време на бременността, по-малко ядене, разбирам, аз също не съм се тъплака докато бях бременна, но да не се яде с дни, само защото така вярваме, че правим нещо полезно, всъщност не е така. Жената, докато е бременна има огромна нужда от много пълноценна храна, без значение от количествата, дори и малко да са, но да е качествена, а не да кара на плодове, чай или друго дни наред.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот silver933 » 05 Яну 2017, 13:39

По-добре е да се храни една жена, отколкото да прави глупости, има после много време за диети, ако се случи с моята жена, на сила ще я карам да яде, тва е извратено.. някои жени се побъркват по идеята за здравословен живот и какво ли още не...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Malina » 05 Яну 2017, 15:52

Е всеп ак всяка жена решава според своя начин на живот, нали така, някои успяват да се чувстват добре, при други не се получава точно така и им призлява и при най-малката липса на храна. Ако това е начин на живот, досега, защо да не. Има момичета спортуват интензивно до 8 месец, а за други това е немислимо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот ramimni » 06 Яну 2017, 15:14

Доказано е, че при екстремни обстоятелства човешкото тяло може да издържи всичко, но като не се налага защо да си го причинява човек? Не разбирам защо би си го наложила сама някоя жена.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот fairy » 11 Яну 2017, 17:34

Внушението и самовнушението са голяма работа. И аз не знам защо една жена би се подложила на подобно нещо, но това не означава, че няма такива. Да мислиш повече за фигурата си или да смяташ, че така вършиш добро в името на здравето на детето си или своето е меко казано зле.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта