Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Kaya » 14 Яну 2017, 10:21

fairy написа:Внушението и самовнушението са голяма работа. И аз не знам защо една жена би се подложила на подобно нещо, но това не означава, че няма такива. Да мислиш повече за фигурата си или да смяташ, че така вършиш добро в името на здравето на детето си или своето е меко казано зле.

Не съм много съгласна, особено пък за жени, които имат повече килограми да пордължат да се тъпчат и от 150 да станат 180, само щото са бременни. Може да се живее и с режим по време на бременността , важното е всеки да си знае как се чувства и дане пренебрегва знанието си.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Яну 2017, 09:11

Kaya написа:
fairy написа:Внушението и самовнушението са голяма работа. И аз не знам защо една жена би се подложила на подобно нещо, но това не означава, че няма такива. Да мислиш повече за фигурата си или да смяташ, че така вършиш добро в името на здравето на детето си или своето е меко казано зле.

Не съм много съгласна, особено пък за жени, които имат повече килограми да пордължат да се тъпчат и от 150 да станат 180, само щото са бременни. Може да се живее и с режим по време на бременността , важното е всеки да си знае как се чувства и дане пренебрегва знанието си.

:+1: Може дори да се контролира теглото и да се редуцира по време на бременността с пълноценна храна. Все пак бебето се храни от организма на жената, а не пряко с това, с което тя се храни, логично, ако е подбрано добре и пълноценно, дори и да се свалят килограми, то може да се развива напълно нормално.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот belleville » 17 Яну 2017, 10:58

Здравословен и пълноценен режим е нещо различно от гладуване, каквото е заглавието на темата. Гладуване си предизвиква една асоциация и тя не е много приятна.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Локумът » 17 Яну 2017, 11:03

belleville написа:Здравословен и пълноценен режим е нещо различно от гладуване, каквото е заглавието на темата. Гладуване си предизвиква една асоциация и тя не е много приятна.

Гладуването е преживяване на вода, чай и ябълки, според гладолечението, дори.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот vanusha » 16 Май 2018, 19:23

ми тя простотията не ходи по гората да знаете, трябва дад се внимава, някои = така се увличат в здравословното хранене, че направо е ужасно! надявам се, чев няма такива ,които караат на вода само докато са бременни
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Jully » 17 Май 2018, 11:30

Аз също не бих използвала подобен метод, за да поддържам здравословно тегло, или пък по каквито и да е било причини. нека да се научим а се храним здравословно през цялотовреме и така тялото ни няма да има нужда да бъде пречиствано само с вода и други съставки.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот svetlozara » 17 Май 2018, 15:15

Има време за диети и за гладувания, но това време не е през бременността, след като се роди бебето,всеки може да си прави всякакви експерименти с тялото си, но не и докато от него зависи още един човек, който в момента се развива. Вярно, че бебето всичма всичко необходимо от организма, но с подобни гладувания, тялото логично се изтощава и почва да губи полезни свойства.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Анелия А » 13 Мар 2019, 14:46

Никога не бих го направила. Да се храня разумно - да, да не преяждам - да. Ама да гладувам - защо е необходимо?! :roll:
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Надя! » 15 Апр 2019, 10:45

Колкото и да съм качила, не бих гладувала. Да, да се ограничавам - може. Ама глад - в никакъв случай. От къде плодът да си набавя нужните вещества, ако майката не се храни. За известно време ще ги "дърпа" от нейното тяло, но това означава, че и тя самата ще започне да има недостиг на какво ли не и може да се разболее. Нито един от тези варианти не е ок.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Таня Иво » 29 Май 2019, 10:02

Колкото и да бях качила килограми, не съм си и помисляла да гладувам през бременността. Ограничавах се, но никога не си позволявах гладуване. Не разбирам такова безотговорно поведение.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта