Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот nadqta » 02 Окт 2015, 14:35

Yunona написа:
penny написа:С голяма част от нещата, които е написала Yunona съм съгласна, като изключим сирената, които не съм опитвала, както и онези от сорта на Халуми, които ме отвращава само мисълта за тях, не зная дали знаете как се подквасва въпросното сирене, но едва ли някой ще остане очарован :|


Ееех, Penny, разбирам какво имаш предвид, но не само халуми се подсирва по този начин, но и още много други видове сирена, включително нашето, българско бяло саламурено сирене. Гадно е наистина, но е факт.
Технологията с добиване на мая за сирене от стомаха на малки преживни животни (агнета, теленца) е от векове и всъщност е най-старият начин за подсирване на млякото...

Ооооу, ето сега отказах сиренето... не знаех, нямах идея, че така стоят нещата :|
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот mihaella » 02 Окт 2015, 15:58

Сега осъзнавам защо никога не ми е казвала баба ми от какво се прави това, с което сиренето става сирене :idea: :D :D Е, толкова голям любител съм, че едва ли ще спра да го ям, но въпреки това е гадно, съгласна съм :idea:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот borkova » 05 Окт 2015, 13:15

mihaella написа:Сега осъзнавам защо никога не ми е казвала баба ми от какво се прави това, с което сиренето става сирене :idea: :D :D Е, толкова голям любител съм, че едва ли ще спра да го ям, но въпреки това е гадно, съгласна съм :idea:
:o :o виж затова никога не се бях замисляла, едва ли ще спра да хапвам сирене, понеже много обичам, но ми е странно, че това сякаш не е много разпространена информация :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Ное 2015, 15:08

Yunona, познанията ти са страхотни. Никога не съм знаела толкова за сирената, комбинирам ги по вкус и си вземам много рядко (твърде солени са ми за портфейла, не за вкуса) :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Snejna » 02 Ное 2015, 16:50

Не съм изобщо почитател на сирената, обичам нашето саламуерно сирене и кашкавала. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот BeenieGal » 02 Ное 2015, 17:19

Snejna написа:Не съм изобщо почитател на сирената, обичам нашето саламуерно сирене и кашкавала. :)

То в повечето случаи така става, човек като свикне на едно (особено възрастните) после трудно ти се услаждат другите видове.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Malina » 02 Ное 2015, 19:51

Интересни са така е, но наистина не всички са готови да опитат нови вкусове, а и аз съм на мнение, че сме доста ограничени от към вкусове, всичко е в желанието да се експериментира. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Rali_hr » 05 Ное 2015, 15:37

А как познавате кое синьо сирене е по-вкусно? Бях си взела веднъж едно, което беше много странно, сякаш мухлясал кашкавал, не беше така меко. Ако имате любима марка споделяйте, моляя ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Malina » 30 Ное 2015, 16:49

Rali_hr написа:А как познавате кое синьо сирене е по-вкусно? Бях си взела веднъж едно, което беше много странно, сякаш мухлясал кашкавал, не беше така меко. Ако имате любима марка споделяйте, моляя ;)

Аз избирам само това, на което пише Viking :D Идея си нямам какво е но съм запомнила етикета и само такова търся, то ми е най-вкусно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот borkova » 30 Ное 2015, 17:38

Malina написа:
Rali_hr написа:А как познавате кое синьо сирене е по-вкусно? Бях си взела веднъж едно, което беше много странно, сякаш мухлясал кашкавал, не беше така меко. Ако имате любима марка споделяйте, моляя ;)

Аз избирам само това, на което пише Viking :D Идея си нямам какво е но съм запомнила етикета и само такова търся, то ми е най-вкусно :)

Досега съм взимала различни сини сирена, най-вече датски с поне 50% масленост и ми харесват, последният път само взех различно и също не беше зле, на такъв случай, обаче не бях попадала :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта