Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот borkova » 21 Сеп 2016, 14:48

Не съм опитвала по-нетрадиционно сирене от синьото. И то ми идва в повече даже :lol: . Като знам, че има и много по-миризливи от него...
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Сеп 2016, 15:30

borkova написа:Не съм опитвала по-нетрадиционно сирене от синьото. И то ми идва в повече даже :lol: . Като знам, че има и много по-миризливи от него...

Oбожавам го, изобщо, всички сирена много ги обичам! Племенникът ми е такъв сладур, винаги иска да ми подари някакво сирене, когато сме заедно в магазиа,д ори и той е разбрал, че няма такова, което да не ми харесва! :) Обожавам синьо, пармезан, бри, камембер! :heartbeating:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Локумът » 21 Сеп 2016, 15:37

И аз съм опитал, всичко, което съм видял. Много ме кефят сирената с подправките, често пускат подобни на промоция в Кауфланд.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Yarost » 05 Окт 2016, 11:38

Локуме, щом обичаш, в момента има промоция на такива сирена в седмицата на Баварска кухня във Фантастико. Има ги тези с трюфели, с рукола, с билки... разните там синьо, камембер и тн.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот zheleva212 » 05 Окт 2016, 12:33

Yarost написа:Локуме, щом обичаш, в момента има промоция на такива сирена в седмицата на Баварска кухня във Фантастико. Има ги тези с трюфели, с рукола, с билки... разните там синьо, камембер и тн.


Тези доста апетитно звучат :smile: . Но като опитам някое по-засукано и се разочаровам. Мисля си, че ще е интересно и страхотно, но не винаги ми допада.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Яну 2017, 09:58

Обожавам Бри и Пармезан, това са ми любимите сирена, въпреи че са силни като аромат и всичко, мога да ги ям, без нищо в допълнение на тях. за мен пармезана е най-вкусното сирене на света, но - безбожно скъпо!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Yunona » 29 Яну 2017, 17:21

marsu написа:Обожавам Бри и Пармезан, това са ми любимите сирена, въпреи че са силни като аромат и всичко, мога да ги ям, без нищо в допълнение на тях. за мен пармезана е най-вкусното сирене на света, но - безбожно скъпо!


Скъпо е, да, но пък се реже на едни такива тъъъъънички люспи, та изглежда много.
Забелязали ли сте какви майстори на камуфлажа са италианците? Така тънко режат колбасите и прошутото, че едва със 150 г могат да покрият огромно плато :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот bojo_kolev » 30 Яну 2017, 12:29

Пармезанът много ми е натрапчив и колкото и да е тънко настърган, пак си го усещам :smile: . Онзи ден в работата имаше събиране и донесоха едно плато със сирена. Някои за първи път ги опитвах, но всички много ми харесаха и сега ще взема да потърся от големите хипермакети да си взема по няколко резенчета от всеки вид.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:23

bojo_kolev написа:Пармезанът много ми е натрапчив и колкото и да е тънко настърган, пак си го усещам :smile: . Онзи ден в работата имаше събиране и донесоха едно плато със сирена. Някои за първи път ги опитвах, но всички много ми харесаха и сега ще взема да потърся от големите хипермакети да си взема по няколко резенчета от всеки вид.

Доста са скъпи обаче, това им е голям минус, аз също адски много обичам, но едно миниатюрно парче пармезан да речем, струва немалко!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Неизвестни, странни и любими сирена - хайде да обсъдим!

Мнениеот irka » 03 Фев 2017, 13:18

И аз не съм купувала така различни видове сирена на резенчета, колко може да излезе като цена? Така ми се струва, че е по-достъпно човек да опита нещо по-нетрадиционно, отколкото да се прежали да вземе голямо парче и да е разочарован, да не му хареса и да се чуди какво да го прави.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта