Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Bass » 05 Окт 2015, 14:27

Andrey написа:
Bass написа:Гледах по новините, че много даскали в средните училища правят групи във фейсбук и отделни блогове, където се качват домашни и материали за учениците. Много по-интерактивно е.
Няма лошо да си има фейсбук, стига да има някакъв контрол над комуникацията там. Че и тормозът в мрежата не е за подценяване.

Добре де, не ли по-добре да си имат група във вайбър примерно или друга, а не точно във фейсбук където е цялата помия?

Е във вайбър как ще качиш задачи и домашни за 30 парчета? Те така или иначе пак ще ползват компютър да си ги свалят и да ги видят. Рано или късно, всички се регистрират във Фейсбук. То не пречи да се просветлят дечурлигата за случващото се и да се контролират. Нали за тая цел има родителска функция и на комповете.

По тая логика, не трябва да гледат телевизия грам, щото и там има помия. И не трябва да излизат навън, щото има луди шофьори, ненормални съседи, педофили и прочие откачалки, които може да им причинят нещо.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Neven498 » 05 Окт 2015, 14:39

На 12-13 вече децата са в мрежата. По-скоро биха му се подигравали останалите съученици, че няма, отколкото, че е онлайн. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Elica » 05 Окт 2015, 14:40

Има някакв апрограма, която е супер за учениците, там се записват програмите за деня, домашните, оценки, забележки и прочие, достъпна е както за учениците, така и за родителите. :) Далеч по-добре от фейсбук. Мисля, че фейсът е по-добре да се изполва от малко по-големи деца, които съзнават заплахата от интернет и са наясно как да ограничат постовете си.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот BeenieGal » 05 Окт 2015, 15:10

Когато се отнася до това, т.е. обучението им, то е много ок като идея, ама малко в твърде ранна възраст започват, предполагам borkova е права, че няма как да омръзне Фейсбук, затова то може да се случва този обмен на информация чрез профилите на родителите, нали, не е необходимо на 100% да е до децата
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот BeenieGal » 05 Окт 2015, 15:10

Когато се отнася до това, т.е. обучението им, то е много ок като идея, ама малко в твърде ранна възраст започват, предполагам borkova е права, че няма как да омръзне Фейсбук, затова то може да се случва този обмен на информация чрез профилите на родителите, нали, не е необходимо на 100% да е до децата
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот svetlozara » 05 Окт 2015, 16:22

НЕ мисля, че е проблем детето да е на 12г и да има фейсбук, проблем е като е на 6 и има фейсбук..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2015, 13:18

Малкия е на 6г и вече си има собствен фейсбук в който си играе игри и не се притеснявам, не споделя нищо, така че няма за какво да се тревожа. :)
Иначе не мисля да го ограничавам, когато порасна и пожелае да има собствен активен ще му позволя да го знае, с условието паролите да са общи, макар че се съмнявам много да го проверявам. Все пак тези технологии са част от ежедневието ни и ако не искам да му навредя, като живея в собствен измислен свят, то задължително трябва да му позволявам да използва новите технологии. Нямам нищо против. ;) Но все пак за спокойно използване на фейсбук бих се съгласила след около 13-14г. :) До тогава под надзора ми. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Bass » 07 Окт 2015, 15:14

rabotnata pchela написа:Малкия е на 6г и вече си има собствен фейсбук в който си играе игри и не се притеснявам, не споделя нищо, така че няма за какво да се тревожа. :)
Иначе не мисля да го ограничавам, когато порасна и пожелае да има собствен активен ще му позволя да го знае, с условието паролите да са общи, макар че се съмнявам много да го проверявам. Все пак тези технологии са част от ежедневието ни и ако не искам да му навредя, като живея в собствен измислен свят, то задължително трябва да му позволявам да използва новите технологии. Нямам нищо против. ;) Но все пак за спокойно използване на фейсбук бих се съгласила след около 13-14г. :) До тогава под надзора ми. :)

Дечурлигата на 6 не могат да четат, бе хора. Какво се притеснявате. Те и на 13-14 някои не могат, така че... :D
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот радо » 07 Окт 2015, 16:01

Bass написа:
rabotnata pchela написа:Малкия е на 6г и вече си има собствен фейсбук в който си играе игри и не се притеснявам, не споделя нищо, така че няма за какво да се тревожа. :)
Иначе не мисля да го ограничавам, когато порасна и пожелае да има собствен активен ще му позволя да го знае, с условието паролите да са общи, макар че се съмнявам много да го проверявам. Все пак тези технологии са част от ежедневието ни и ако не искам да му навредя, като живея в собствен измислен свят, то задължително трябва да му позволявам да използва новите технологии. Нямам нищо против. ;) Но все пак за спокойно използване на фейсбук бих се съгласила след около 13-14г. :) До тогава под надзора ми. :)

Дечурлигата на 6 не могат да четат, бе хора. Какво се притеснявате. Те и на 13-14 някои не могат, така че... :D

Не е ли именно там причината - Фб, за да не могат да четат децата на 13-14 год., спомням си в моето детство основно това правихме, освен че сме ходили навън да се бием и подобни, през деня стояхме и четях от интересни нагоре неща!
радо
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Сеп 2015, 12:43

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Rali_hr » 07 Окт 2015, 21:10

Не знам не е приятно да виждаш детето постоянно на компютъра, а фейсбук е така краста, ама хайде какво се правим, ние какъв пример даваме на децата? Виждат ни все пред компютри и подобни!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта