Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот ivan.stoqnov » 31 Юли 2018, 11:59

Пишат си с приятели, да си пишат има толкова други мрежи през които може да става това, Viber или WhatsApp. В тях знаеш, кой е човекът срещу теб и няма случайни контакти. а за Facebook въобще не ми говорете, там за съжаление всеки може да се представи за някой друг, ако е злонамерен. Вие знаете ли с кой реално поддържат контакт вашите деца в тази социална мрежа?
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 13:40

И аз съм против децата да има фейсбук профили и се надявам моите да ме попитат преди да си направят, но сега времената са други и е нещо нормално за тях след като другите го имат да го имат и те. Хареса ми мнението на Иван, че има по-добри начини за общуване на децата от фейсбук, но когато нещо масово се използва от всички, ти няма как да спреш своите. Малко по закона на стадото, ама то целия ни живот е под тая максима, все другите гледаме, какво правят.:???:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Dalia » 31 Юли 2018, 13:41

ivan.stoqnov написа:Пишат си с приятели, да си пишат има толкова други мрежи през които може да става това, Viber или WhatsApp. В тях знаеш, кой е човекът срещу теб и няма случайни контакти. а за Facebook въобще не ми говорете, там за съжаление всеки може да се представи за някой друг, ако е злонамерен. Вие знаете ли с кой реално поддържат контакт вашите деца в тази социална мрежа?

:goodpost:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:39

МОите също главно си пишат във вайбър, във фейса се приемат приятелства само от хора, които реално се познават, никакви случайни. Забранила съм публикуването на снимки, а обществени постове пък абсурд.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Frac » 03 Авг 2018, 17:38

Големият ми син е на 7, но все още няма профил, но негови приятели имат. За сега не е ритнал, но предполага, че скоро ще прояви желание. Не знам малко се колеба. Отделно скоро казаха, че щели да трият профилите на деца до 13 години. Ще се поуслушам още малко.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Авг 2018, 17:48

Frac написа:Големият ми син е на 7, но все още няма профил, но негови приятели имат. За сега не е ритнал, но предполага, че скоро ще прояви желание. Не знам малко се колеба. Отделно скоро казаха, че щели да трият профилите на деца до 13 години. Ще се поуслушам още малко.

Да ги трият? Че те и малките вече се изхитряват и пишат, че са по-големи! А и не знам защо въобще допускат деца да си правят профили!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Snejna » 06 Авг 2018, 14:17

Не може да се направи регистрация, когато си малък, а и как ще разбрат, че си дете? Много майки слагат профилни снимки на децата си, по кое ще разбрат, че профилът се поддържа от дете. Вписването при регистрация на грешни години е логично и не е нещо ново.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:43

Когато и даму позволите лошо няма, стига вие да контролирате приятелствата, коитоправи и страниците, които харесва. :) Не е толкова трудно. :wink:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот viviann » 26 Окт 2018, 12:52

Когато родителите видят че детето вече е предпазливо. То просто си проличава. Но преди 12-13 годишна възраст не го разбирам и не го одобрявам. Като преди това сме разговаряли обаче за скритите опасности от интернет общуването. Ние и сега го правим, на 8 години е. Обясняваме че една снимка не винаги означава, че човекът който пише е същия. Че в интернет всеки може да си измисли самоличност, да си смени снимки и да се представи за такъв, какъвто не е. Дано един ден използва главата на раменете си и не се доверява сляпо.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2018, 13:04

То хубаво да го учиш на предпазливост, но какво ви пречи да си има профил, с който да поддържа връзка със съученици? точно пък на около 13-16 години е най-опасно в интернет, а тогава им гласуваме най-голямо доверие, пък това е възрастта, в която родителите не разбират нищо, а всичко останало е готино и се запознавата с най-много хора в мрежата. Реално на 8 години по-няма какво да му се случи, като си играе онлайн със суичениците, отколкото на 14 като почне да праща провокативни снимки на непознати.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron