Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот viviann » 26 Окт 2018, 13:10

А, те и на 8 вече са напред с материала. Чак се плаша...
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2018, 13:58

viviann написа:А, те и на 8 вече са напред с материала. Чак се плаша...

Не са чак толкова напред, още са си бебета, които си мислят, че са пораснали, малко им се е изместил пубертета, ама чак няма опасност за тях каквато и да е била в тоя момент, все още се доверяват на родителите си и не крият нищо. После е страшното ...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Dalia » 01 Ное 2018, 18:48

Според мен имам как да се направи селекция кой на колко години е :lol: като могат да се зададат въпроси, на които малки деца няма как да знаят отговорите. Но друг е въпросът, колко от големите също ще ги знаят, но това е една доста широка тема :lol: Но тъй като фейсбук като социална мрежа цели да има все повече и повече потребители едва ли някой ще си прави труда да ги отсява.
Аз съм много доволна, че когато фейсбук стана масово явление моите деца вече бяха достатъчно големи, за да вземат сами решение дали искат да имат профил в тази социална мрежа или не и как да си го управляват сами.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот maia the bee » 02 Ное 2018, 10:05

И моите деца вече са попораснали, та нямах притеснения за ФБ.
Жалко е обаче че децата вече не общуват помежду си реално, което ги прави неспособни да комуникират и да се изразяват. Просто забравиха какво е да играят заедно навън, да се прегръщат и да се държат за ръце. Много жалко :sad:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Кери » 08 Юли 2019, 09:17

То не може постоянно да се възпира, но може би около 12-13 години е нормално вече. То че е опасно, опасно е. Ама няма как.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот flip » 15 Юли 2019, 09:50

Много е трудно да ги възпираме дълго, а осъзнавам колко е и опасно във ФБ. Разчитам на предварителната подготовка и разяснения. После - късмет и здрав разум само, от тяхна страна.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот velvet_81 » 18 Юли 2019, 09:26

Такава мания е този ФБ, направо ме е яд, че са го измислили. Дори аз имах период, когато се бях зарибила твъде сериозно, камо ли децата ни.
Може би около 12-13 годишна възраст е ок, знам ли...Никой родител не е сигурен в избора, който прави. Надява се да е правилен и точка.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта