Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Окт 2015, 10:46

Bass написа:
rabotnata pchela написа:Малкия е на 6г и вече си има собствен фейсбук в който си играе игри и не се притеснявам, не споделя нищо, така че няма за какво да се тревожа. :)
Иначе не мисля да го ограничавам, когато порасна и пожелае да има собствен активен ще му позволя да го знае, с условието паролите да са общи, макар че се съмнявам много да го проверявам. Все пак тези технологии са част от ежедневието ни и ако не искам да му навредя, като живея в собствен измислен свят, то задължително трябва да му позволявам да използва новите технологии. Нямам нищо против. ;) Но все пак за спокойно използване на фейсбук бих се съгласила след около 13-14г. :) До тогава под надзора ми. :)

Дечурлигата на 6 не могат да четат, бе хора. Какво се притеснявате. Те и на 13-14 някои не могат, така че... :D

Е, за това казвам, че той не споделя нищо, щото дори и не разбира, а и само аз и роднините сме му приятели във фейсбук, тъй че не се притеснявам, но той оправно щрака по екрана и няма проблеми! :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Bass » 13 Окт 2015, 11:51

Абе, не е проблемът във фейсбук. Проблемът е в липсата на близост в отношенията между поколенията. Не може да очакваш детето ти да ти има доверие, когато му налагаш някакви остарели възпитателни мерки.

Плюс това, в социалните мрежи вече масово се пише на кирилица. Неграмотните ги хокат, така че не е това причината подрастващите да са със скапан правопис. Оставете дечурлигата да се развиват!
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Elica » 13 Окт 2015, 12:52

Наистина оправданието, че са тъпи и че това е заради фейсбук е безсмислено. А най-интересноо е, че всички твърдят, че сега децата се раждат много умни, а после стават абсолютни идиоти, то тогава грешката в кой е? Надали е във фейса, така че нека да си имат профил децата и да се забавляват.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот веселказасмяна » 13 Окт 2015, 14:16

Elica написа:Наистина оправданието, че са тъпи и че това е заради фейсбук е безсмислено. А най-интересноо е, че всички твърдят, че сега децата се раждат много умни, а после стават абсолютни идиоти, то тогава грешката в кой е? Надали е във фейса, така че нека да си имат профил децата и да се забавляват.

Да, не е до децата, а до нас, че им позволяваме и ги насочваме към безсмисленото, към консуматорското мислене, от което не може да излезе нищо добро освен глупави роботи!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Malina » 13 Окт 2015, 14:35

В крайна сметка децата трябва да свикнат със света, в който ще им се наложи да живеят. Дали ще получат информация от фейсбук, дали от другаде, дали някой ще им каже или кавкото и да е било те ще разбрат това, което ги интересува.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Bass » 14 Окт 2015, 15:38

Истината, скъпи родители, е че ако децата ви се мотаят в компании от други дечурлига, чиито ценности ги няма, и във фейсбук ще се джойннат към такива групи.

За онези, които са любопитни и имат интелектуален багаж, има литературни кръгове, групи, в които се коментират филми, музика, театър. То е въпрос на вътрешно усещане, няма значение дали си на 10 или на 110г.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот fawla » 14 Окт 2015, 15:58

Bass написа:Истината, скъпи родители, е че ако децата ви се мотаят в компании от други дечурлига, чиито ценности ги няма, и във фейсбук ще се джойннат към такива групи.

За онези, които са любопитни и имат интелектуален багаж, има литературни кръгове, групи, в които се коментират филми, музика, театър. То е въпрос на вътрешно усещане, няма значение дали си на 10 или на 110г.

Така е, с какъвто се събереш такъв ставаш. Но не всеки път родителя може да промени или да изгради детето си така, както на него му харесва. То също си има своята същност и своята идентичност.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Neven498 » 15 Окт 2015, 12:16

То затова си има и различни занимания, подходящи за различните възрасти. Кубчета, лего, книжки за оцветяване, пъзели... Докато си изживее и изиграе детството тези, ще стане на 12-13 и ще му е време за компютри. Поне аз бях така. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Локумът » 15 Окт 2015, 12:20

Neven498 написа:То затова си има и различни занимания, подходящи за различните възрасти. Кубчета, лего, книжки за оцветяване, пъзели... Докато си изживее и изиграе детството тези, ще стане на 12-13 и ще му е време за компютри. Поне аз бях така. :)

Е сега не е така, няма какво да се лъжем просто. :) А и ти не си била като родителите си.. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Neven498 » 15 Окт 2015, 12:31

Локумът написа:
Neven498 написа:То затова си има и различни занимания, подходящи за различните възрасти. Кубчета, лего, книжки за оцветяване, пъзели... Докато си изживее и изиграе детството тези, ще стане на 12-13 и ще му е време за компютри. Поне аз бях така. :)

Е сега не е така, няма какво да се лъжем просто. :) А и ти не си била като родителите си.. :)

Е, да. Времената се променят. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта