Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2015, 16:17

julianne написа:
Alex_mor написа:Е в детските градини се уговарят родителите, децата не могат да пишат и четат още :Р

Именно, но се ползва за всякакъв тип комуникация, което си има и хубавите и лошите страни!

Нормално, в наши дни всичко се случва в интернет и ем ного лесно една информация да стигне до много хора, в което няма нищо лошо.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Jully » 07 Дек 2015, 17:25

Аз самата нямам фейсбук, така че нямам намерение да разрешавам на дъщеря ми да има, поне не в близко бъдеще
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Malina » 22 Дек 2015, 14:50

Jully написа:Аз самата нямам фейсбук, така че нямам намерение да разрешавам на дъщеря ми да има, поне не в близко бъдеще

Знаеш, че няма как да избягаш от това, много рано децата си имат фейсбук и това е начин по който да се информират едно друго, а било то и за развлечение, всяко дете има фейсбук и по-добре да знаеш, отколкото да се използва скришом, защото и това ще стане.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот lini_leni » 22 Дек 2015, 17:24

Не е от най-образователните неща, но в такова време живеем, не може друго яче... просто повишено внимание.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Jully » 11 Яну 2016, 15:46

lini_leni написа:Не е от най-образователните неща, но в такова време живеем, не може друго яче... просто повишено внимание.

Така е, скоро и за ще попадна в това време, въпреки че съм против но със сигурност няма да мога да ги държа далеч от това. Но все пак смятате ли за редно да знаете паролите на децата си за мрежата?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Яну 2016, 12:49

Така или иначе вече имат фейсбук всички, въпрос само на малко организация и умисъл е как да се пази човек в мрежата. Направило ми е впечатление, че много деца имат обществени снимки и публикации, което е доста тъпо. Не знам родителите им как допускат това нещо или изобщо не се интересуват и не им е направило впечатление...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот iwoni » 01 Фев 2016, 14:17

Гледам доста съученици на моя син имат профили и той все ме врънка, но сме се разбрали уж да устиска още две години :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Neven498 » 18 Фев 2016, 12:47

iwoni написа:Гледам доста съученици на моя син имат профили и той все ме врънка, но сме се разбрали уж да устиска още две години :grin:


А сигурна ли си, че не би си направил тайно от вас профил. За да не е изолиран от съучениците, които си говорят какво са си поствали и колко им е било забавно за нещо от фейсбука?
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот iwoni » 18 Фев 2016, 16:43

Neven498 написа:
iwoni написа:Гледам доста съученици на моя син имат профили и той все ме врънка, но сме се разбрали уж да устиска още две години :grin:


А сигурна ли си, че не би си направил тайно от вас профил. За да не е изолиран от съучениците, които си говорят какво са си поствали и колко им е било забавно за нещо от фейсбука?


Сигурна съм, още не се сеща за такива врътки. :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Neven498 » 22 Фев 2016, 12:12

iwoni написа:
Neven498 написа:
iwoni написа:Гледам доста съученици на моя син имат профили и той все ме врънка, но сме се разбрали уж да устиска още две години :grin:


А сигурна ли си, че не би си направил тайно от вас профил. За да не е изолиран от съучениците, които си говорят какво са си поствали и колко им е било забавно за нещо от фейсбука?


Сигурна съм, още не се сеща за такива врътки. :grin:


Той може да не се сеща, но съучениците могат да подстрекават. Аз, освен на доверието, бих залагала и на превенцията. Да е наясно защо точно не му разрешавате за сега, какви са рисковете, с какво трябва да се внимава в такива социални мрежи, как на вид безобидни неща, могат да се превърнат в опасни...
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта