Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Окт 2015, 14:22

Ще ви разкажа какво ми се случи и останах адски изненадана. Днес получавам покана за приятелство във фейсбук от племенницата ми, която е на 10г! направо бях стъписана! Звъня аз стреснато и полубясно и почти припаднала на сестра ми и почвам да ѝ обяснявам, че или малката има таен профил, или някой е измисилл някаква глупост!
А тя съвсем спокойно ми казва, че това е реален профил на малката. :shock: :shock: :shock: Аз съответно много се изненадах но си замълчах, обаче още ме гложди.
Вие повечето сте родители, имат ли децата ви фейсбук, от кога сте им разрешили да имат, ползват ли го, за какво? Смятате ли, че е безопасно? :?: Аз още се надявам, че ще успея да убедя сестра ми, че не е редно толкова малко дете да има собствен профил, след като виждаме колко е опасно дори и в интернет. :roll:
Чакам вашите мнения!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот borkova » 01 Окт 2015, 14:57

Нищо нормално няма в това, та нали забраната е до 13 годишни лица да имат профили във Фейсбук, въпреки че пак ми изглежда малка тази възраст, но е някак по-поносима :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Mamacita » 01 Окт 2015, 15:44

Не разбирам какъв е проблемът ако се използва по предназначение, все пак иде реч отново за личния пример, ако сте постоянно заврени в месинджъра на телефона ви и си чатите, то и децата това ще искат :idea:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот magda » 01 Окт 2015, 16:29

Какво от това, че детето има Фейсбук, вярно, че не се случват кой знае колко образователни неща там, но да го държиш на страна от приятели и познати е безумно, нали?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот penny » 02 Окт 2015, 11:52

Смятам, че едва като влезе в пубертета и повече няма накъде е редно да му се даде достъп до фейсбук, въпреки че докато стане толкова голям се надявам да е замряла модата със социалните мрежи :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот BeenieGal » 02 Окт 2015, 17:14

Не виждам до какво лошо може да доведе това, особено ако детето е внимателно и не общува с когото не трябва, вижте го от хубавата му страна - колко по-бързо се сблъска с Фейсбук, толкова по-бързо ще му доскучае :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот borkova » 05 Окт 2015, 13:16

BeenieGal написа:Не виждам до какво лошо може да доведе това, особено ако детето е внимателно и не общува с когото не трябва, вижте го от хубавата му страна - колко по-бързо се сблъска с Фейсбук, толкова по-бързо ще му доскучае :idea:

Лошото е, че не познавам млад човек, на когото да му е доскучало от това, вярно понякога им втръсва за малко, но то е до следващия момент, в който им изписука телефона :D
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Andrey » 05 Окт 2015, 14:00

Няма как да доскучее фейсбук, единствения наичн е хич да не се зарибява. За радост поне на половината родители, те повече момичетата се зарибяват, отколкото момчетата. :mrgreen: Жените от малки обичат да споделят :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Bass » 05 Окт 2015, 14:19

Гледах по новините, че много даскали в средните училища правят групи във фейсбук и отделни блогове, където се качват домашни и материали за учениците. Много по-интерактивно е.
Няма лошо да си има фейсбук, стига да има някакъв контрол над комуникацията там. Че и тормозът в мрежата не е за подценяване.
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Andrey » 05 Окт 2015, 14:21

Bass написа:Гледах по новините, че много даскали в средните училища правят групи във фейсбук и отделни блогове, където се качват домашни и материали за учениците. Много по-интерактивно е.
Няма лошо да си има фейсбук, стига да има някакъв контрол над комуникацията там. Че и тормозът в мрежата не е за подценяване.

Добре де, не ли по-добре да си имат група във вайбър примерно или друга, а не точно във фейсбук където е цялата помия?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron