Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот miron » 09 Окт 2015, 12:32

Доста неща съм опитвал, но не ми харесаха, последно ядох кресон и останах много разочарован от вкуса, чиста трева. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2015, 13:24

На мен пък точно ми се иска всичко да опитам и да знам, че това не ми харесва или ми харесва. Не вярвам, че много перчи да се консумира храна от различниет краища на света, може само да се търси полезното в такива комбинации.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот silver933 » 28 Окт 2015, 14:05

kauda написа:На мен пък точно ми се иска всичко да опитам и да знам, че това не ми харесва или ми харесва. Не вярвам, че много перчи да се консумира храна от различниет краища на света, може само да се търси полезното в такива комбинации.

Стига да намериш си яж, кво ти дреме?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот MollyDolly » 29 Окт 2015, 12:25

silver933 написа:
kauda написа:На мен пък точно ми се иска всичко да опитам и да знам, че това не ми харесва или ми харесва. Не вярвам, че много перчи да се консумира храна от различниет краища на света, може само да се търси полезното в такива комбинации.

Стига да намериш си яж, кво ти дреме?

Абее ако направиш някоя алергична реакция, то ще започне да ти дреме...
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот silver933 » 05 Ное 2015, 14:42

MollyDolly написа:
silver933 написа:
kauda написа:На мен пък точно ми се иска всичко да опитам и да знам, че това не ми харесва или ми харесва. Не вярвам, че много перчи да се консумира храна от различниет краища на света, може само да се търси полезното в такива комбинации.

Стига да намериш си яж, кво ти дреме?

Абее ако направиш някоя алергична реакция, то ще започне да ти дреме...

Е, чак пък.. да няма да си тръгнеш да си трупаш зимнина и килограми да го ядеш и вече да се натравяш.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот kauda » 07 Дек 2015, 14:36

Мисля да си взема драконов плод, намерих в Метро, случайно видях, но разбрах, че почти няма вкус и се използва главно за декорация, но цената му не мисля, че е много ... за декорация само. :lol: Така че ако имате идеи как да си го хапнем, кажете! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот fawla » 07 Дек 2015, 16:27

kauda написа:Мисля да си взема драконов плод, намерих в Метро, случайно видях, но разбрах, че почти няма вкус и се използва главно за декорация, но цената му не мисля, че е много ... за декорация само. :lol: Така че ако имате идеи как да си го хапнем, кажете! :)

И аз само за украса съм ги срещала, не съм опитвала, но съм виждала. ;)Не знам дали биха могли да се ядат, но ако са като украса, мисля могат да се замразят и да се използват, особено в салати.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот sofi_black » 07 Дек 2015, 17:19

kauda написа:Мисля да си взема драконов плод, намерих в Метро, случайно видях, но разбрах, че почти няма вкус и се използва главно за декорация, но цената му не мисля, че е много ... за декорация само. :lol: Така че ако имате идеи как да си го хапнем, кажете! :)

Със сладолед, например, плодовете винаги са добра идея...
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Krum » 07 Дек 2015, 22:23

По-скоро пробвай някоя екзотична салата. :) Драконовия плод почти няма вкус, така че му трябва нещо,което да го обогати.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2015, 10:41

Определено там в него не може да се очакват големи попадения, явно е, че не се изоплзва много за ядене, а само за украса, дори потърсих рецепти с него, може да се каже, че няма.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта