Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 15:57

Екзотичните плодове и зеленчуци, които естествено се срещат в природата, са ми любопитни и съм склонна да ги пробвам. Но не и тези, които са резултат от генно инженерство като бели ягоди или кръстоска между праскова и смокиня. Някои и тях ги намират за екзотични.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 08:30

roksana написа:Екзотичните плодове и зеленчуци, които естествено се срещат в природата, са ми любопитни и съм склонна да ги пробвам. Но не и тези, които са резултат от генно инженерство като бели ягоди или кръстоска между праскова и смокиня. Някои и тях ги намират за екзотични.

Не мисля, че влизат в екзотиката. :) Тях дори и мастър готвачите не ги приемат на сериозно, камо ли да бъдат характеризирани като екзотични.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот penelopa » 20 Апр 2016, 09:19

Krum написа:
roksana написа:Екзотичните плодове и зеленчуци, които естествено се срещат в природата, са ми любопитни и съм склонна да ги пробвам. Но не и тези, които са резултат от генно инженерство като бели ягоди или кръстоска между праскова и смокиня. Някои и тях ги намират за екзотични.

Не мисля, че влизат в екзотиката. :) Тях дори и мастър готвачите не ги приемат на сериозно, камо ли да бъдат характеризирани като екзотични.


Сигурно са екзотични с отрицателен знак :lol: . Една година на морето за първи път видях кръстоска между праскова и смокиня и любопитството ми надделя :mrgreen: . На вкус беше странно, не можеш да разбереш какво точно ядеш.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот kauda » 23 Май 2017, 12:12

roksana написа:Екзотичните плодове и зеленчуци, които естествено се срещат в природата, са ми любопитни и съм склонна да ги пробвам. Но не и тези, които са резултат от генно инженерство като бели ягоди или кръстоска между праскова и смокиня. Някои и тях ги намират за екзотични.

Мисля, че белите ягоди да си бели на цявт и са си такъв сорт. А отностно това, че не би пробвала и че са продкут на генното инжинерство, може да се откажеш и от прасковите и от много други плодове, които са приспособени да стват за ядене през годините. ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Май 2017, 15:27

Купувам си понякога от LIDL различни зеленчуци, които не съм виждала, не винаги обаче ми харесват.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Moni_265 » 12 Ное 2018, 16:37

Яла съм плод от кактус - не ми хареса :lol:
Кокоса го харесвам. Май не съм голям експериментатор.
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта