Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот mihaella » 07 Окт 2015, 12:29

Здравейте!
Странно е, че ще направя това признание тук, но досега никога не съм се влюбвала и не зная дали това, което изпитвам е истинско приятелство, или истинска любов. :roll:
С момчето се познаваме от деца, винаги сме били приятели, сега завършваме училище, в един и същ клас сме и не мога да повярвам, че има възможност да не разделим, това още повече ме навежда на мисълта, че трябва сега, в този момент, да разбера дали нашето е истинско приятелство, или истинска любов!

Когато човек не знае признаците на едното, няма как да направи съпоставка, нали и да оцени правилно ситуацията, така че как да разбера, какви са признаците на истинската любов, която се отличава от приятелската? :roll:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот Kaya » 07 Окт 2015, 12:34

Няма как да ги сбъркаш и след като не усещаш онова, което наистина да ти покаже, че е любов - желанието да го виждаш всеки ден, да усещаш тялото му близо, да е с теб постоянно, то наистина сте истински приятели. Любовта не може да се сбърка. :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот BeenieGal » 07 Окт 2015, 13:19

Kaya написа:Няма как да ги сбъркаш и след като не усещаш онова, което наистина да ти покаже, че е любов - желанието да го виждаш всеки ден, да усещаш тялото му близо, да е с теб постоянно, то наистина сте истински приятели. Любовта не може да се сбърка. :!:

Е, как ще не може, те са заедно от деца, израснали са по подобен начин, добре е да споделиш чувствата си и да се опитате заедно да намерите отговор, щом сте близки би трябвало да те разбере ;)
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот S_Milenska » 07 Окт 2015, 13:58

Ти изобщо наясно ли си как се чувстваш, изпитвала ли си влечение към други момчета, на тази възраст трябва да знаеш за какво става въпрос и какво е чувството и усещането да харесваш някой, не си в 4 клас ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот mihaella » 07 Окт 2015, 16:31

S_Milenska написа:Ти изобщо наясно ли си как се чувстваш, изпитвала ли си влечение към други момчета, на тази възраст трябва да знаеш за какво става въпрос и какво е чувството и усещането да харесваш някой, не си в 4 клас ;)

Изпитвала съм, но никога не съм била така близко до тях, както съм с въпросния човек, усещането с него е особено и не е стихвало никога, предполагам не съм успявала да направя крачката, заради вътрешни страхове, а и ако той има такива желания, то предполагам точно заради това не са се осъществили никога :!:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот Rali_hr » 07 Окт 2015, 21:07

Е, хайде какво :) признай му, че си падаш по него, но лошото е, че ти не си сигурна, дали това е онова чувство, но според мен май малко си падаш по него. :) Я кажи, като станеш сутринта бързаш ли да му се обадиш или да му пишеш, вечер мислиш ли за него и какво сте правили заедно през деня. И най-вече имаш ли физическо привличане към него, дори и само да го гушкаш или да го усещаш до себе си? :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Окт 2015, 06:35

Наистина и аз съм на мнение, че това да си падаш по някой, дори да си влюбена или просто да харесваш някой от тази гледна точка не може да се сбърка и факта, че се двоумиш и не знаеш ми говори, че изобщо между вас съществува истинско прияелство, но не и любов. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот mihaella » 15 Окт 2015, 14:09

Rali_hr написа:Е, хайде какво :) признай му, че си падаш по него, но лошото е, че ти не си сигурна, дали това е онова чувство, но според мен май малко си падаш по него. :) Я кажи, като станеш сутринта бързаш ли да му се обадиш или да му пишеш, вечер мислиш ли за него и какво сте правили заедно през деня. И най-вече имаш ли физическо привличане към него, дори и само да го гушкаш или да го усещаш до себе си? :)

Да, всичко това изпитвам, искам да е постоянно покрай мен, да се гушкаме постоянно, не само като плача или съм тъжна, но се опасявам от неговата реакция, ако предприема нещо. Вече сякаш събрах смелост и ще предприема тази стъпка, но засега опипвам почвата, чудя се и как да го направя дали трябва да сме сами или в компания, след което да се отделим на една стана или да го подметна като шега в компанията, апък ако някой реагира по някакъв начин - още по-добре сякаш :?
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот Kaya » 15 Окт 2015, 15:06

Разбира се, че трябва да сте на саме. Според мен е по-добре да говориш с него, вместо да действаш и да се метнеш веднага на врата му с целувки и подобни. За съжаление винаги остава риска, че ако той не изпитва това към теб, за известно време ще се отдръпне, за да не се чувства некомфортно, така че внимателно проведи разговора. :!:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Истинско приятелство или истинска любов – как да разбера?

Мнениеот Rali_hr » 15 Окт 2015, 15:22

Значи си лапнала доста по него, няма какво да се чудиш, ами действай :) ти го познаваш най-добре, не можеш ли да усетиш дали той си пада по теб?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта