Какво правите със заплетената коса?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Mon_ton » 08 Окт 2015, 11:31

От както родих косата ми стана много тънка и сякаш много непокорна, но най-големият проблем е заплитането. Реша се редовно, но постоянно изглеждам така като доближа гребена до главата си;
shampoo-blog.jpg
shampoo-blog.jpg (22.77 KiB) Прегледано 2689 пъти

Използвам кристали, балсам за коса и какво ли още не, но не ми е никак лесно да се справя със заплетената коса и вече имам чувството, че ще остана без такава. :( Давайте идеи вие как се справяте със заплатената коса, или най-сигурния начин е да прибегна към ножиците? :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот franky » 08 Окт 2015, 11:42

Режи смели и въобще не го мисли, няма оправия, дори и да започнеш да я разресваш нормално всичката тази накъсана коса ще продължи да стърчи и цъфти!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Elica » 08 Окт 2015, 13:37

Избягвай навика да си решеш мокра косата така няма да се накъсва и заплита. Реши я по няколко пъти на ден, а не само сутрин и обръщай посоката. :) Може да си вземеш някакви добавки за косата. 8-)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Malina » 08 Окт 2015, 14:09

Има едни много интересни силиконови четки Tangle Teezer, които са страшен хит сред момиченцата в градината :) Всички са много доволни, дори и аз се замислих дали да не си взема такава четка )
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Мади Ранчева » 08 Окт 2015, 14:22

Явно е много суха косата ти, за да се заплита по този начин, явно и не използваш точната козметика, дори и да я подстрижеш, пак ще стават възелчета, така че по-добре да минеш през някой салон с наистина качествена козметика и освен с подстрижка да минеш и с един комплект професионална грижа за косата ти!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Nightmare » 08 Окт 2015, 16:40

Malina написа:Има едни много интересни силиконови четки Tangle Teezer, които са страшен хит сред момиченцата в градината :) Всички са много доволни, дори и аз се замислих дали да не си взема такава четка )

Те като са силиконови повече трябва да скубят от нормалните, за какво ти е такава, а и как по-точно разресва добре, ако е от силикон е невъзможно?!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот donni » 09 Окт 2015, 15:57

И аз имам такава четка, но тя е от някаква пластмаса, която е по-пластична и по-тънко излята, затова и прилича на силикон, но не е, тъй като ако беше, то голямо скубане щеше да пада!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот nadqta » 09 Окт 2015, 16:52

donni написа:И аз имам такава четка, но тя е от някаква пластмаса, която е по-пластична и по-тънко излята, затова и прилича на силикон, но не е, тъй като ако беше, то голямо скубане щеше да пада!

Е, как е, върши ли добра работа, аз с моята едва се оправя, най-често я сресвам в банята и след това ако се наложи, си слагам една опаковка кристали, но лошото е, че много бързо се омазнява от тях!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот fawla » 09 Окт 2015, 17:17

donni написа:И аз имам такава четка, но тя е от някаква пластмаса, която е по-пластична и по-тънко излята, затова и прилича на силикон, но не е, тъй като ако беше, то голямо скубане щеше да пада!

Същата ще е, много е готина, защото не прави косата бухнала, а точно гладка и подредена, много е хубава. Племенницата ми е с къдрици и майка ѝ е супер доволна. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво правите със заплетената коса?

Мнениеот Fancy » 12 Окт 2015, 09:17

Предполагам има и някакви балсами, които помагат, за да не се заплита, чела съм по форуми за този продукт Leave-in spray conditioner with Pro-Vitamin B5, казват, че работи, но пак много зависи от самата коса
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта