Задължително ли е да си пълен и болен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Lisica » 09 Окт 2015, 15:32

И аз мисля, че може д аси малко по-пълничък и да си здрав, ако физически се чувстваш добре, храниш се с правилните храни, жизнен си и успешно изкачваш стълби, то надали има голям проблем, че имаш 10-15 излишни килца от идеалната фигура. ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот penny » 09 Окт 2015, 16:19

Видях едно заглавие, което много ми допадна и смятам, че си е точно така: "ПЪЛЕН СЪС СИЛА ЗА ЖИВОТ, НЕ ПЪЛЕН ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ"
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Окт 2015, 16:32

penny написа:Видях едно заглавие, което много ми допадна и смятам, че си е точно така: "ПЪЛЕН СЪС СИЛА ЗА ЖИВОТ, НЕ ПЪЛЕН ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ"

Много правилно, да си пълен не смятма, че означава, че си едва ли не на смъртно легло, има доста слаби, които са в ужасно сздраве.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот donni » 12 Окт 2015, 15:35

Monika_Spasova написа:
penny написа:Видях едно заглавие, което много ми допадна и смятам, че си е точно така: "ПЪЛЕН СЪС СИЛА ЗА ЖИВОТ, НЕ ПЪЛЕН ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ"

Много правилно, да си пълен не смятма, че означава, че си едва ли не на смъртно легло, има доста слаби, които са в ужасно сздраве.

Важно е да се чувстваш жизнен и физически способен на повече от това, което се смята за "нормално" в днешно време. ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Окт 2015, 13:12

И аз съм на мнение, че не е задължително килограмите да са като по учебник или като в най-критичните таблици, а как се чувстваме и как е цялостното ни здравословно състояние. Разбира се в никакъв случай не говоря за крайности! :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот kauda » 24 Ное 2015, 16:00

Дебел и пълен са две разилчни неща. :) Но да си дебел и болен, то и да не е задължително, е почти 99% възможно., затова има здравословно тегло и такова, което не е .
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Yunona » 25 Ное 2015, 12:34

kauda написа:Дебел и пълен са две разилчни неща. :) Но да си дебел и болен, то и да не е задължително, е почти 99% възможно., затова има здравословно тегло и такова, което не е .


Подкрепям изцяло!
Ако си висока 165 см и си 65-70 кг, никой не може да те нарече дебела. Но пък на 80-90 кг всякакви определения от типа на "пухкава", "пълничка" и подобни звучат нелепо. Тогава си просто и недвусмислено дебела. И предразположена към много заболявания.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2015, 12:38

Yunona написа:
kauda написа:Дебел и пълен са две разилчни неща. :) Но да си дебел и болен, то и да не е задължително, е почти 99% възможно., затова има здравословно тегло и такова, което не е .


Подкрепям изцяло!
Ако си висока 165 см и си 65-70 кг, никой не може да те нарече дебела. Но пък на 80-90 кг всякакви определения от типа на "пухкава", "пълничка" и подобни звучат нелепо. Тогава си просто и недвусмислено дебела. И предразположена към много заболявания.

Винаги съм била към 65-70кг. на точно този ръст, и 80 съм била. Абе пак ми беше добре, но след това вече е тежко и наистина влизаш в графа дебел, а и да не се лъжем, има жени и по 100 и 120 кг, че и на горе! Имат късмета тялото им да е здраво и да не им създава проблеми, но до кога?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Harmony » 25 Ное 2015, 12:49

kauda написа:Дебел и пълен са две разилчни неща. :) Но да си дебел и болен, то и да не е задължително, е почти 99% възможно., затова има здравословно тегло и такова, което не е .

Така е, въпреки че познавам и дебели здрави хора, но не винаги могат да се обвържат тези две неща, разбира се, за да се предпазиш от някои заболявания е по-добре да поддържаш някакво тегло в твоите си норми, независимо дали ще те нарекат пухкав, пълен или дебел, важно е да се чувстваш добре и жизнен.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2015, 15:29

Все пак има и доста слаби болни, така че май е въпрос на късмет. Но за мен най-голямата глупост е да виждаш, че детето ти почва да има проблеми с теглото и да не направиш нищо по въпроса!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта