Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Pipilota » 23 Ное 2015, 17:59

Аз използвам обикновен нож, рязала съм и с такъв, ама не намерих голяма разлика. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот kauda » 18 Дек 2015, 13:47

Pipilota написа:Аз използвам обикновен нож, рязала съм и с такъв, ама не намерих голяма разлика. :)

Може би евентуално за извивката да има значение дали сиренето ще залепва. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Ginger » 18 Дек 2015, 15:51

kauda написа:
Pipilota написа:Аз използвам обикновен нож, рязала съм и с такъв, ама не намерих голяма разлика. :)

Може би евентуално за извивката да има значение дали сиренето ще залепва. :)

Май не е толкова до извивката, а до самите дупки, така влиза въздух и не залепва.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Mon_ton » 21 Дек 2015, 10:22

Помагайте! Вчера замесих едно тесто за джинджифилови сладки, но имахме гости (тестото е маслено) и не можах да го изпека, прибрах го в хладилника. Сега е на твърд камък. :roll: Ако го оставя да се отпусне ще мога ли да направя сладките? :banghead:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Pipilota » 21 Дек 2015, 13:36

Mon_ton написа:Помагайте! Вчера замесих едно тесто за джинджифилови сладки, но имахме гости (тестото е маслено) и не можах да го изпека, прибрах го в хладилника. Сега е на твърд камък. :roll: Ако го оставя да се отпусне ще мога ли да направя сладките? :banghead:

Не се притеснявай, нищо няма да му има, само го остави да се отпусне извън хладилника поне за 20-30 минути, зависи колко е твърдо и спокойно си печи сладките, даже така ще ги изрежеш по-лесно. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2015, 12:16

Pipilota написа:
Mon_ton написа:Помагайте! Вчера замесих едно тесто за джинджифилови сладки, но имахме гости (тестото е маслено) и не можах да го изпека, прибрах го в хладилника. Сега е на твърд камък. :roll: Ако го оставя да се отпусне ще мога ли да направя сладките? :banghead:

Не се притеснявай, нищо няма да му има, само го остави да се отпусне извън хладилника поне за 20-30 минути, зависи колко е твърдо и спокойно си печи сладките, даже така ще ги изрежеш по-лесно. :)

Ще ни споделиш ли рецептата, ако може и снимка да ги придружава... :roll: :smile: :smile:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот irka » 27 Яну 2016, 09:56

Виждам голям зор със сладкишите - всякакви видове торти и тем подобни. Все не ми се получават и това е! Или кремът ще е рядък, или няма да уцеля захарта и брашното. Абе ужас! Явно не ми е силата там :smile:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот miron » 27 Яну 2016, 10:40

Кажете ми как варите боб за час и половина, ей тва не ми се получава, винаги като си сложа боб и ми отнема целия ден да го сготвя, а като ми кажат "готвя го за 2 часа" и ми се струва, че виждам корабчета в очите им.. :evil:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот analizatorka » 28 Яну 2016, 10:32

miron написа:Кажете ми как варите боб за час и половина, ей тва не ми се получава, винаги като си сложа боб и ми отнема целия ден да го сготвя, а като ми кажат "готвя го за 2 часа" и ми се струва, че виждам корабчета в очите им.. :evil:


Ако го накиснеш още от вечерта, по-добре става.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2016, 11:23

miron написа:Кажете ми как варите боб за час и половина, ей тва не ми се получава, винаги като си сложа боб и ми отнема целия ден да го сготвя, а като ми кажат "готвя го за 2 часа" и ми се струва, че виждам корабчета в очите им.. :evil:

O, спокойно, не си единствен. Кисна си боба поне по 10 часа и пак не ми се получава толкова бързо, не знам аз ли не купувам хубав боб, очакванията ли са ми нереалистични, но минимума ми за готвене е 3 часа. :mrgreen: Знам, че ако му се сложи сода увира по-бързо, но пък не е същото като да го оставиш сам да се свари.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта